Kryterium Kolarskie powraca do Bełchatowa. Czekają nas utrudnienia w ruchu samochodowym

2019-05-09 16:37:52

Kryterium Kolarskie powraca do Bełchatowa. Czekają nas utrudnienia w ruchu samochodowym

Po ponad 20 latach w Bełchatowie ponownie zostanie zorganizowany wyścig kolarski, który jednak niczym nie przypomina normalnych zawodów. Będzie to "Bełchatowskie Kryterium Kolarskie", w trakcie którego uczestnicy będą ścigać się na krótkiej 2,5 km pętli. W związku z tym w sobotę w godz. 10-15 planowane są czasowe utrudnienia w ruchu drogowym.

Miejskie Centrum Sportu informuje, że organizacja ruchu drogowego na czas trwania wyścigu będzie wyglądała następująco:

  • Ulica 1 Maja w godzinach 10.00 – 15.00 zostanie całkowicie wyłączona z ruchu samochodowego na odcinku od skrzyżowania z Ulicą Dąbrowskiego do skrzyżowania z ul. Stanisława Staszica;
  • Ulica Stanisława Staszica w godzinach 10:00 – 15:00 zostanie całkowicie wyłączona z ruchu samochodowego na odcinku od skrzyżowania z ulicą 1 Maja do skrzyżowania z ulicą Stefana Okrzei. Ulica Stefana Okrzei w godzinach 10:00 – 15:00 zostanie całkowicie wyłączona z ruchu samochodowego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Stanisława Staszica do skrzyżowania z ulicą Henryka Dąbrowskiego;
  • Ulica Henryka Dąbrowskiego w godzinach 10:00 – 15:00 zostanie całkowicie wyłączona z ruchu samochodowego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Stefana Okrzei do skrzyżowania z ulicą 1 Maja;

W związku z zamknięciem ww. dróg nastąpią również utrudnienia na ulicach prostopadłych do wyżej wymienionych ulic a w szczególności ulice Dąbrowskiego, Sportowa, Harcerska, Stanisława Staszica, Św. Faustyny Kowalskiej, Węglowa, Polarna, Osiedle Konopnickiej oraz inne prostopadłe wyjazdy z ulic na całej długości odcinka trasy kolarskiej. Ruchem będą kierować osoby uprawnione.

W związku z poruszaniem się po trasie zawodników, apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i przekraczanie ulic w miejscach wyznaczonych przy pomocy służb organizatorów i wolontariuszy.

Za powstałe utrudnienia wszystkich mieszkańców serdecznie przepraszamy. Ewentualne pytania w sprawie zamknięć można kierować mailowo na adres organizatora imprezy kontakt@mcs.belchatow.pl.

Z kolei "Bełchatowskie Kryterium Kolarskie" to pierwsza impreza z cyklu Klasyków Ziemi Łódzkiej w kalendarzu Komisji Masters i Cyklosport. Ostatnim razem podobna impreza odbywała się w Bełchatowie w 1997 roku z inicjatywy LKS Stomil Bełchatów. Trasa wyścigu prowadzić będzie ulicami w centrum Bełchatowa. Start i meta pętli o długości 2,5 km będzie miała miejsce przy Hali Energia gdzie znajdować się będzie również biuro organizacyjne zawodów.

kryterium

Więcej informacji znajduję się pod linkiem:
http://mcs.belchatow.pl/ostrzezenie/
http://mcs.belchatow.pl/kryterium-kolarskie/

Artykuł dodał: Informacja prasowa

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380313 odwiedzin