Koniec sezonu w ligach tenisa stołowego. Ostatni akcent to gra o awans "Piątki" Bełchatów

2019-05-04 11:16:55

Koniec sezonu w ligach tenisa stołowego. Ostatni akcent to gra o awans "Piątki" Bełchatów

Dobiegł końca sezon dla większości naszych drużyn występujących w rozgrywkach tenisa stołowego. Najlepiej poradzili sobie tenisiści Stomilu Bełchatów, którzy byli najlepszym zespołem w grupie spadkowej II ligi. Za to o awans do IV ligi postarają się zawodnicy MLUKS 5 Bełchatów.

LKS Stomil Bełchatów - nasza najlepsza lokalna drużyna - zakończył sezon na siódmym miejscu w II lidze mężczyzn, co też było najlepszym wynikiem w grupie spadkowej. Bełchatowianie wygrali osiem z szesnastu spotkań co dało im 18 punktów. Jak przekonywał w ostatniej rozmowie z naszym serwisem Tadeusz Książczyk, trener zespołu, był to wynik poniżej oczekiwań (więcej TUTAJ).

W II lidze kobiet żadnego spotkania niestety nie zdołały wygrać zawodniczki Omegi Kleszczów, które tym samym zajęły ostatnią lokatę. W męskiej IV lidze trzy nasze drużyny kończyły sezon grając w grupie mistrzowskiej - Omega, ULKS Kusy Łobudzice i Stomil II. Trzecie miejsce zajęli kleszczowianie (22 pkt.), którzy o cztery punkty wyprzedzili Kusego. Szóste miejsce dla bełchatowian. Za to w grupie spadkowej trzecią lokatę, dziewiątą w całej lidze, zajął GLKS Szczerców. Co ciekawe, miejsca 7-9 ustalono na podstawie bezpośrednich spotkań.

Z kolei dobry sezon mają za sobą tenisiści MLUKS 5 Bełchatów, którzy wygrali rywalizację w gr. A V ligi. Wygrali oni wszystkie dziesięć spotkań sezonu (20 pkt.), co pozwala im przystąpić do baraży o awans do IV ligi męskiej. Przeciwnikiem "Piątki" będzie KS Energetyk II Łódź. W tej klasie rozgrywkowej trzecią lokatę zajął GLKS Drużbice (12 pkt.), piątą Kusy II (4 pkt.) a szóstą Stomil III (2 pkt.).

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1374907 odwiedzin