UKS Czempion najlepszy w makroregionie w przełajach młodzików

2019-04-18 16:21:11

UKS Czempion najlepszy w makroregionie w przełajach młodzików

UKS Czempion Bełchatów okazał się najlepszy w klasyfikacji klubowej mistrzostw makroregionu w biegach przełajowych, które rozegrano w Strawczynie. Reprezentanci klubu bardzo dobrze spisali się także w biegach towarzyszących Orlen Maratonowi w Warszawie.

W Strawczynie, w mistrzostwach regionu w biegach przełajowych rywalizowała młodzież z województw łódzkiego i świętokrzyskiego. W kategorii młodzików dla której przeprowadzono klasyfikację klubową najlepszy okazał się UKS Czempion Bełchatów (11 punktów) przed MLUKS Rawa Maz. (9 pkt.) i RKS Łódź (8 pkt.).

Na sukces drużynowy złożyły się bardzo dobre starty młodzików Czempiona. Na dystansie 1,5 km najlepsza okazała się Amelia Pawelus. Na tym samym dystansie Marita Dybalak była piąta, a Wiktoria Posmyk 11. Na drugim miejscu podium stanęła Oliwia Malinowska, która sięgnęła po srebro na dystansie 2,5 km. Tuż za podium była Tosia Leska, a 10. Zosia Radomiak. Natomiast na dystansie 2 km młodzików siódmą lokatę zajął Wiktor Kuciński, a 11. był Wiktor Dąbrówka.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

W Strawczynie startowały też młodsze dzieci, w kategoriach U12 i U14 (lekkoatletyczne mistrzostwa województwa łódzkiego w tej kategorii wiekowej odbędą się 26 maja w Bełchatowie). Wśród młodszych chłopców na dystansie 400m drugi piąty był Szymon Stolecki, 9. Maks Paradecki, 12. Tomasz Jabłoński, a 22. Mateusz Wośko. W kategorii starszych dziewcząt (dystans 600m) pierwsze miejsce zajęła Amelia Zochniak, drugie Anna Olczyk, a 15. Julia Jończyk. Wśród starszych chłopców na dystansie 1000m czwarty była Adam Daniel, 12. Szymon Kleczyk, 13. Jerzy Jurczak, a 19 Krzysztof Biegański.

W minioną sobotę, dzień przed Orlen Maratonem w Warszawie młodzież UKS Czempion wzięła udział w towarzyszących maratonowi Ogólnopolskim Biegom Programu Lekkoatletyka dla Każdego. Na błoniach Stadionu Narodowego wystartowało 2,2 tys. dzieci z roczników 2004 i młodszych. W każdym roczniku startowało kilkaset osób.
- Wspaniała sportowa atmosfera dopingowała młodzież do jak najszybszego pokonywania swoich dystansów. Emocje towarzyszące młodym biegaczom na długo pozostaną w pamięci, a nam dały powody do wielkiej satysfakcji – podkreśla Dariusz Rybarczyk, trener UKS Czempion.

Złoto na dystansie 600m w kategorii U14 wywalczyła Amelia Zochniak. Na dystansie 800 m zawodniczki Czempiona wywalczyły dwa srebrne medale – Amelia Pawelus w kat. U15, a Marita Dybalak w U16.

W zawodach w Warszawie pobiegli także Szymon Stolecki, Maks Paradecki, Tomasz Jabłoński, Mateusz Wośko, Roksana Załęczna, Anna Olczyk, Julia Jończyk, Basia Haładaj, Adam Daniel, Szymon Kleczyk, Jerzy Jurczak, Krzysztof Biegański, Wiktor Dąbrówka, Wiktoria Posmyk, Antonina Leska oraz Zosia Radomiak.Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1393358 odwiedzin