MPJ 2019: Dwa pożegnalne zwycięstwa juniorów Skry. Zostali piątą drużyną kraju

2019-04-13 19:08:18

MPJ 2019: Dwa pożegnalne zwycięstwa juniorów Skry. Zostali piątą drużyną kraju

Dwoma zwycięstwami pożegnali się z turniejem finałowym Mistrzostw Polski Juniorów siatkarze EKS Skry Bełchatów. To ostatnie pozwoliło im zająć piąte miejsce w klasyfikacji końcowej, co jest powtórzeniem wyniku z sezonu 2010/2011. Mistrza kraju poznamy w niedzielę.

Przypomnijmy, że po dwóch kolejkach fazy grupowej żółto-czarni mieli na swym koncie dwie porażki (więcej TUTAJ). W piątek na koniec tego etapu mistrzostw pokonali 3:1 AZS UWM Olsztyn. Gra bez presji wyraźnie pomogła podopiecznym Radosława Kolanka, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony w grze blokiem, dzieki któremu zapisali na swe konto aż trzynaście punktów. W ostatniej odsłonie meczu wydawało się, że "Akademicy" doprowadzą do tie-breaka, ponieważ wysoka przewaga bełchatowian (14:7) szybko stopniała i na finiszu to olsztynianie objęli prowadzenie (19:20). Ostatnie piłki jednak zdołali wygrać "Energetycy" i zakończyli ten mecz w czterech setach.

Dzień później blok juniorów Skry nadal funkcjonował bez zarzutów, o czym przekonali się rówieśnicy z Warszawy. Zawodnicy tamtejszego Metra próbowali podjąć walkę, co głównie udało im się w ostatniej odsłonie spotkania. Przewaga żółto-czarnych budowana przez całą partię zaczęła topnieć na finiszu (z 21:18 do 22:22), co zaowocowało emocjami w ostatnich akcjach. Ostatecznie bełchatowianie wyszli z tej sytuacji obronną reką i wygrali to spotkanie 3:0. - Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby wygrać mecz i zająć piąte miejsce. Jesteśmy szczęśliwi. Musimy się cieszyć z małych rzeczy. Naprawdę bardzo nam zależało na tym, żeby wywalczyć tę piątą lokatę. W sobotę zagraliśmy swoją siatkówkę - powiedział po meczu rozgrywający Dawid Filipek cytowany przez serwis PZPS.

W grze o medale pozostały cztery drużyny (AZS 2020 Częstochowa, UMKS MOS Wola Warszawa, Jastrzębski Węgiel i Trefl Gdańsk) a nowego mistrza Polski poznamy w niedzielę.

* EKS Skra Bełchatów - AZS UWM Olsztyn 3:1 (26:24, 25:17, 18:25, 26:24)

EKS Skra: Węgrzyn, Bak, Osiński, Węglewski, Antosiewicz, Filipek, Kałkowski (libero) oraz Ćwikliński, Kołtunowicz, Piechota, Zadeberny, Kostrzębski (libero)

* EKS Skra Bełchatów - KS Metro Warszawa 3:0 (25:20, 25:17, 25:23)

EKS Skra: Węgrzyn, Bak, Osiński, Węglewski, Antosiewicz, Filipek, Mikołaj Kałkowski (libero) oraz Kołtunowicz, Piechota, Werpachowski

fot. Natalia G. photography.

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1149487 odwiedzin