Kadeci Stomilu w czołówce województwa. Seniorzy kończą sezon

2019-04-10 20:57:49

Kadeci Stomilu w czołówce województwa. Seniorzy kończą sezon

Tenisiści stołowi LKS Stomil Bełchatów zdobyli brązowy medal mistrzostw województwa łódzkiego kadetów w grze drużynowej. Na podium mistrzostw w Łodzi stanęli Łukasz Kasprzak i Bartosz Wolski.

Dwaj młodzi zawodnicy reprezentowali LKS Stomil podczas mistrzostw województwa w Łodzi. W grze drużynowej (składają się na nią single i debel) Bartosz Wolski i Łukasz Kasprzak w drodze do strefy medalowej pokonali rywali z Radomska. Niestety w półfinale bełchatowianie trafili na najlepszą drużynę Energetyka Łódź. Po zaciętej rywalizacji przegrali 1:3, co zapewniło drużynie Stomilu trzecie miejsce ex aequo z GUKS Prosną Wieruszów. 

Indywidualnie Bartosz Wolski zakończył turniej w pierwszej ósemce, a Łukasz Kasprzak na miejscach 9-12. 

Tymczasem już w najbliższą niedzielę seniorzy LKS Stomil zakończą sezon w II lidze. W samo południe rywalem Stomilu w ostatnim meczu sezonu będzie UKS Orlęta Bilcza.

- Mamy pewne siódme miejsce w tabeli, czyli jesteśmy liderem grupy spadkowej - mówi Tadeusz Książczyk, trener drużyny. - Nie ukrywam, że liczyłem na więcej, przede wszystkim awans do grupy mistrzowskiej. Przed sezonem wydawało się, że walka o miejsca 4-5 jest realna, ale kłopoty kadrowe sprawiły, że okazało się to jednak trudne. Łukasz Oracz nie grał cały sezon przez kontuzję nogi, do tego w wielu meczach brakowało studiującego Pawła Wróblewskiego - dodaje.

Niedzielny mecz poprzedzi miła uroczystość. Puchar w podziękowaniu za wsparcie odbierze były sponsor drużyny. 

LKS Stomil rozgrywa swoje mecze w Szkole Podstawowej nr 4.

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1374906 odwiedzin