[FOTO] "Jupiter" Bełchatów po raz szósty Mistrzem Polski Energetyków! W finale pokonał kolegów z Elektrowni

2019-04-02 16:21:37

[FOTO] "Jupiter" Bełchatów po raz szósty Mistrzem Polski Energetyków! W finale pokonał kolegów z Elektrowni

Pracownicy krajowej energetyki, a na co dzień także zapaleni piłkarze, przez trzy dni rywalizowali w Bełchatowie o mistrzostwo Polski. Jednak po raz kolejny najważniejszy tytuł dla tej branży pozostał u gospodarzy. Piłkarze "Jupiter" PGE GiEK S.A. pokonali w finale swoich kolegów z Elektrowni Bełchatów.

Cały turniej w ocenie organizatorów był bardzo wyrównany i stał na wysokim poziomie, a jego faza finałowa tylko to potwierdziła, ponieważ w wielu spotkaniach do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. W decydujących pojedynkach kibice oglądali je aż trzykrotnie!

W parach półfinałowych PGE GiEK S.A. o/Elektrownia Bełchatów pokonał PGE GiEK S.A. Centrala 3:1 a "Jupiter" PGE GiEK S.A. o/Elektrownia po rzutach karnych Stal-Systems S.A. (1:1, k. 2:0). Przegrani tych spotkań w meczu o trzecie miejsce stworzyli ciekawe widowisko, w którym po regulaminowym czasie gry był remis 3:3. Karne lepiej strzelali gracze Stali i mogli cieszyć się z brązowych medali.

Finał także trzymał w napięciu, ponieważ po gwizdku sędziego oznajmiającym koniec meczu wynik brzmiał 2:2. Zatem po raz kolejny trzeba było strzelać rzuty karne, w których niestety pomyłka jednego z piłkarzy Elektrowni sprawiła, że wygrał je "Jupiter" 4:3. Dla tej drużyny był to powrót na szczyt, po tym jak w ubiegłym roku musieli uznać wyższość turniejowych debiutantów. Warto wspomnieć, że piłkarze "Jupitera" w latach 2007, 2010, 2011, 2013 i 2014 wznosili puchar dla najlepszej drużyny.

Uroczyste zamknięcie z wręczeniem pucharów i nagród uatrakcyjnił występ Dawida Krzyżowskiego, Mistrza Polski we freestyle football. Zdaniem organizatorów najepszym zawodnikiem turnieju został Bartosz Kaczorowski ("Jupiter"), najlepszym bramkarzem Krzysztof Śliwczyński (Elektrownia Turów), najlepszym obrońcom Dariusz Kątnik ze Stal-Systems a królem strzelców autor 15 goli Adam Kajdanek (Elektrownia Bełchatów).

Tytuł Zawodnik Fair Play powędrował do Janusza Kubalika z Rafako S.A. a najsympatyczniejszy zawodnika do Jacka Rybnika z Białegostoku. Nagrodę specjalną im. Tadeusza Mielczarka "Serce do gry" otrzymał Leszek Matusiak z (PGE GiEK S.A. Centrala Spółki). Najstarszym uczestnikiem mistrzostw był 63-letni Andrzej Szłapiński z Bydgoszczy. Patronat honorowy nad XIII Mistrzostwami Polski Energetyków w Halowej Piłce Nożnej sprawowali m.in. Starota Bełchatowski i Prezydent Bełchatowa a patronat medialny objęła nasza redakcja.

TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ można przeczytać o poprzednich edycjach Mistrzostw Polski Energetyków.

fot. Miasto Bełchatów

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380336 odwiedzin