Siatkarki z Drużbic na podium Volley Ligi. Sezon chcą zakończyć z pucharem

2019-03-20 13:25:24

Siatkarki z Drużbic na podium Volley Ligi. Sezon chcą zakończyć z pucharem

Trzecie miejsce zajęły w tym sezonie VolleyLigi zawodniczki GLKS Siatkarza Drużbice. Był to medal na osłodę, ponieważ do fazy play-off ta drużyna przystępowała jako lider rundy zasadniczej, z zaledwie jedną porażką w dziesięciu grach. Poza fazą pucharową znalazły się siatkarki Czarnych Szczerców.

W półfinale rywalem Siatkarza był FUKS Sulejów. Pierwsze spotkanie drużbiczanki wygrały 3:2, by w drugim niestety przegrać 0:3. Ostatnie, decydujące starcie ponownie rozegrano w Drużbicach. Podobnie jak na otwarcie rywalizacji, tak i tym razem, kibice oglądali aż pięć setów. Podopieczne Aleksandry Patały-Michalak jednak nie zdołały wygrać decydującej partii, ulegając 13:15.

- Niestety od początku roku szereg aspektów m.in kontuzje, sprawy zdrowotne oraz sprawy prywatne zawodniczek, spowodowały, że przede wszystkim nie mogłyśmy trenować jak również grać w możliwie najsilniejszym zestawieniu. Jednak najbardziej brakowało treningu ale mimo to dziewczyny, który były do dyspozycji naprawdę dały radę i świetnie uzupełniły skład - przekonuje kapitan i rozgrywająca Siatkarza, Patała-Michalak.

W boju o najniższe miejsce na podium rywalem Siatkarza była Akademia Piłki Siatkowej Opoczno. Po raz trzeci mecz w Drużbicach został rozegrany na przestrzeni pięciu setów, w których wielokrotnie sytuacja na boisku zmieniała się diametralnie. Ostatecznie najlepsze zawodniczki rundy zasadniczej wykorzystały atut własnej hali i wygrały 3:2. W rewanżu do wyłonienia zwycięzcy także potrzebowano pięciu partii a po zaciętym pojedynku brązowe medale zapewniły sobie drużbiczanki.

- Biorąc pod uwagę te wszystkie problemy, które dotknęły nas w najważniejszym momencie rozgrywek, to trzecie miejsce też cieszy. Choć z tylu głowy cały czas pozostaje myśl, że byłyśmy bardzo blisko by zagrać w finale. Zabrakło niewiele... - dodaje opiekunka zespołu. - W tej sytuacji stawiamy sobie za cel wygrać Puchar Ligi. Mam nadzieję, że do tego czasu uda nam się pozbierać i na koniec sezonu halowego wzniesiemy w swoich rękach jeszcze jeden puchar. Mamy sobie coś do udowodnienia - kończy.

Skład Siatkarza w tych ostatnich spotkaniach stanowiły Izabela Sobańska, Magdalena Kurdek, Iga Przybylska, Weronika Sęk, Agnieszka Rumińska, Marzena Macugowska, Marzena Olejniczak, Kinga Markiewicz, Magdalena Felczak oraz Aleksandra Patała-Michalak. - W każdym z ostatnich z meczów towarzyszyła nam i kibicowała będąc o kulach nasza zawodniczka Justyna Sara-Grzanka, która niestety przez kontuzję nie mogła pomóc na boisku - dodaje kapitan drużyny.

Do play-off nie awansowała drużyna Czarnych Szczerców, która w rundzie zasadniczej zajęła piąte miejsce z dorobkiem 11 punktów. Podsumowanie sezonu zaplanowano na 6 kwietnia w Szczercowie.

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378462 odwiedzin