11 bramek na początek wiosny w Ruścu! IV-ligowcy rozpoczęli ją jednak od porażek

2019-03-18 13:54:36

Rozpoczęła się runda wiosenna na boiskach niższych lig. Jako pierwsi do gry wrócili piłkarze Centralnej Ligi Juniorów a w miniony weekend uczynili to nasi przedstawiciele w IV lidze i A-klasie. Zapraszamy do lektury pierwszego wiosennej "Piłkarskiego podsumowania regionu".

Niestety od dwóch porażek rozpoczęli sezon nasi czwartoligowcy. W Kleszczowie tamtejsza Omega przegrała z liderem tabeli, RKS Radomsko 0:2. Obie bramki padły po przerwie, w tym jedna z nich po rzucie karnym. W drużynie Dariusza Bratkowskiego zagrali m.in. nowi zawodnicy, którzy dołączyli do zespołu w przerwie zimowej, tj. Krystian Pałczyński, Krzysztof Michalak czy Bartłomiej Zieliński. Z kolei Włókniarz Zelów uległ w meczu domowym Pogoni Zduńska Wola 1:2, dla której był to dopiero drugi wyjazdowy sukces w tym sezonie.

Za to niesamowite spotkanie na początek wiosny oglądali kibice w Ruścu, gdzie padło aż jedenaście bramek! Po trzech minutach Hetman przegrywał z Interem Woźniki 0:2 a w 28. minucie było już 0:3. Do końca pierwszej połowy padły jeszcze trzy gole, z czego dwa dla gospodarzy (2:4). Za to po przerwie gospodarze wybudzili się ze snu zimowego, o czym może świadczyć wyrównanie w 57. minucie i skompletowanie hat-tricka przez Artura Witczańskiego na pięć minut przed końcem. W tym momencie Hetman prowadził 6:4! Co warte podkreślenia, do swoich trzech trafień ten zawodnik dołożył jeszcze dwie asysty!

- Wiele ożywienia w naszą grę wprowadzili zawodnicy, którzy dołączyli do zespołu tuż przed startem rundy. Mam na myśli Adriana Kocha z Astorii Szczerców oraz Łukasza Kołodzieja z KS Grocholice. To zwycięstwo pozwoliło nam zbliżyć się na dwa punkty do wicelidera GKS Sędziejowice, ale ta liga jest bardzo nieprzewidywalna. Nasze cele są ambitne, ale każdy oczywiście może je sobie stawiać, lecz wszystko zweryfikuje boisko. Jednak chcemy włączyć się do gry o awans a niedzielne zwycięstwo bardzo cieszy - mówi Konrad Bednarek, prezes Hetmana Rusiec.

Drugi wiosenny mecz rozegrali w Centralnej Lidze Juniorów piłkarze PGE GKS. Po zwycięstwie w Chorzowie (info TUTAJ), ponownie przyszło im zagrać na wyjeździe. W Gdyni lepiej zaczęli bełchatowianie, którzy objęli prowadzenie po golu Dawida Kocyły. Jednak Arka przed przerwą zdołała dwukrotnie pokonać Kewina Komara i w lepszych humorach schodziła do szatni. W drugiej części meczu częściej przy piłce byli gospodarze, ale to GKS zdobył bramkę na wagę remisu. Uczynił to w 86. minucie Kacper Rośczak.

IV liga, gr. łódzka (18. kolejka):
* Omega Kleszczów - RKS Radomsko 0:2 (0:0)

Omega: Paweł Wiśniewski - Roczek, Zieliński, Pałyska, Michalak - Ociepa (63’ Krzysztof Kowalski), Szóstakiewicz (55’ Śpiewak), Paweł Kowalski, Szaniec, Pieniążek - Pałczyński (84’ Morawski)

* Włókniarz Zelów - Pogoń Zduńska Wola 1:2 (1:0)
gol dla Włókniarza: Albin Maciejewski

(9. Włókniarz Zelów 21 pkt. [6-3-8] 24:28; 12. Omega Kleszczów 17 [5-2-10] 28:34 [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))

A klasa, gr. Sieradz II (16. kolejka):
* Hetman Rusiec - Inter Woźniki (Sieradz) 6:5 (2:4)
bramki dla Hetmana: Artur Witczański (x3), Adrian Koch, Patryk Małkowski, Łukasz Walewacz

Hetman: Matusiak - Matynia (50’ Kołodziej), Koziara, Kozioł, Ławniczek (87’ Dziedzic) - Stępień (37’ Cajgler), Wojciechowski, Małkowski (85’ Bartoszek), Koch (85’ Uciński) - Walewacz (87’ Ochocki), Witczański (85’ Kamieniak)