Piłkarki LUKS Astoria Junior gromią na inaugurację

2019-03-16 22:06:45

Piłkarki LUKS Astoria Szczerców Junior rozbiły KKS Polonię Tychy aż 6:0 w inauguracyjnym meczu Międzyregionalnej Ligi Juniorek Młodszych. Aż cztery trafienia zaliczyła Michalina Adamczyk.

Piłkarki LUKS Astorii Szczerców Junior zainaugurowały rozgrywki grupy C Międzyregionalnej Ligi Juniorek Młodszych. Grają w niej zespoły z województw łódzkiego, śląskiego i dolnośląskiego. Szczercowianki na inaugurację podejmowały Polonię Tychy. Mecz rozegrano w środę, przy sztucznym oświetleniu na stadionie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Wieczorne mecze tej wiosny szczercowianki będą rozgrywać właśnie na tym obiekcie.

Astoria Junior okazała się mało gościnna. Jednostronny mecz toczył się głównie na połowie przyjezdnych ze Śląska. Pierwszego gola zdobyła Barbara Masapust, rozwiązując worek z bramkami. Na 2:0 podwyższyła Michalina Adamczyk, co jak się miało okazać było dopiero początkiem jej kanonady.

Tuż po przerwie (juniorki młodsze grają systemem 2x40 minut) rywalki wbiły sobie samobója. Chwilę potem swój koncert dała Michalina Adamczyk, która w przeciągu niespełna 10 minut ustrzeliła klasycznego hat-tricka.

- Przygotowywaliśmy się długo, aby grać w taki sposób - mówi Łukasz Topolski, trener zawodniczek LUKS Astorii Junior. - Dzisiaj przeciwnik pozwolił, ale to pierwsza kolejka więc spokojnie. Liczymy, że podtrzymamy te passę i będziemy grać równie dobrze w kolejnych spotkaniach - dodaje.

Kadrę zespołu tworzą zawodniczki z roczników 2003-2005. LUKS Astoria Junior oprócz rozgrywek makroregionalnych juniorek młodszych gra też w rozgrywkach III ligi. Po rundzie jesiennej zajmuje 7. miejsce (na 12 drużyn) z bilansem pięciu zwycięstw i sześciu porażek.

Pracowity dla dziewczyn ze Szczercowa będzie następny weekend. W sobotę, 23 marca w III lidze zagrają z Kolejarzem Łódź. a dzień później w ramach MLJM podejmą ROW Rybnik. Oba mecze na stadionie PCS o godz. 13.

LUKS Astoria Szczerców Junior - KKS Polonia Tychy  6:0  (2:0)
1:0 Barbara Masapust (11’)
2:0 Michalina Adamczyk (23’)
3:0 Weronika Bolek (43’ samobój)
4:0 Michalina Adamczyk (55’)
5:0 Michalina Adamczyk (58’)
6:0 Michalina Adamczyk (64’)

Skład Astorii Junior: Natalia Labryszewszka, Lidia Płuciennik (Julia Stolarczyk), Zuzanna Adamczyk, Maria Grenda, Julia Gryś (Julia Nogała), Nikola Kiereś (Angelika Gruszczyńska), Maja Wolańczyk, Michalina Adamczyk (Maja Dziewanda), Paulina Dłużak, Julia Muszyńska (Joanna Naturalna), Barbara Masapust (Wiktoria Kaczmarek).

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380318 odwiedzin