Skra nie zagra w Młodej Lidze

2017-07-07 12:08:33

Skra nie zagra w Młodej Lidze

W sezonie 2017/2018 w Bełchatowie nie będziemy już mieli możliwości oglądania spotkań Młodej Ligi. Rozgrywki zlikwidowano, w wyniku czego juniorzy EKS Skry rywalizować będą w 2 lidze piłki siatkowej mężczyzn.

Każda drużyna uczestniczącą w likwidowanej Młodej Lidze miała przywilej przeniesienia swojego zespołu do 2 ligi. Z tej opcji poza Bełchatowem skorzystały kluby z Kielc, Szczecina, Będzina, Katowic, Bielska-Białej i Radomia.

Bełchatowianie zostali przydzieleni do gr. 3, gdzie jako PGE Skra II Bełchatów zagrają z Czarnymi Rząśnia, Bzurą Ozorków, UKS Mickiewicz Kluczbork, LKPS Borowno, CARO Opoczno, Calisią Kalisz, SPS Słupca, SMS PZPS II Spała oraz Wifamą Łódź.

- Zgodnie z poprzednimi latami w 2 lidze występować będą nasi juniorzy. Na tę zmianę byliśmy przygotowania, ponieważ informację o likwidacji Młodej Ligi przekazano nam już wcześniej. W kadrze zespołu nie przewiduję dużych zmian, a jego trzon stanowić będzie rocznik 1999 - tłumaczy Radosław Kolanek, opiekun drużyny.

- Kadrę mamy już prawie domkniętą, jest to około 16 chłopaków, do których włączani będą również chłopcy z młodszych kategorii wiekowych, którzy dobrze rokują i w przyszłości moglibyśmy mieć z nich pożytek. Chciałem zbudować zespół, który powalczy w 2 lidze, a w rozgrywkach juniorów będzie będzie w najlepszej ósemce drużyn kraju - dodaje szkoleniowiec.

Przygotowania do nowego sezonu zespół rozpocznie 1 sierpnia. Runda zasadnicza rozgrywek 2 ligi ma rozpocząć się na przełomie września i października, a zakończyć w połowie marca.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1393380 odwiedzin