LKS Stomil Bełchatów lideruje grupie spadkowej 2. ligi

2019-03-07 16:33:12

LKS Stomil Bełchatów lideruje grupie spadkowej 2. ligi

W decydującą fazę wkracza sezon w ligach tenisa stołowego. Najwyżej sklasyfikowany klub z powiatu - LKS Stomil Bełchatów nie będzie mieć problemów z utrzymaniem się w 2. lidze.

Podopieczni Tadeusza Książczyka pokonali w ostatniej kolejce na wyjeździe ULKS Moszczenica 7:3. Na pierwszym stole zagrali Tomasz Makowski i Maciej Brodzki, a na drugim Paweł Wróblewski i Michał Oracz. Bełchatowianie wygrali bez większych problemów. Gospodarze z Moszczenicy raczej mogą już szykować się do spadku z ligi.

Za to LKS Stomil pozycję ma bezpieczną, zajmuje 7. czyli najwyższe miejsce w dolnej części tabeli, walczącej o utrzymanie.

- Sytuację mamy stabilną i spokojną - podkreśla trener Książczyk. - Przed sezonem musieliśmy uzupełnić skład, gramy na miarę naszych skromnych możliwości - dodaje.

Teraz przed LKS Stomil dwa mecze wyjazdowe w Białej Rawskiej i Łowiczu, a sezon zakończą w kwietniu meczami u siebie.

LKS Stomil w rozgrywkach ma w sumie trzy drużyny. Drugi zespół gra w 4., a trzeci w 5. lidze. W obu ligach występuje jeszcze kilka klubów z regionu - Omega Kleszczów, Kusy Łobudzice, GLKS Szczerców, GLKS Drużbice, i Piątka Bełchatów. Wiekszość drużyn w połowie marca zagra kolejne spotkania. Nie obejdzie się też bez derbów powiatu.

ULKS Moszczenica - LKS Stomil Bełchatów 3 : 7
Stomil: Tomasz Makowski (1,5 pkt.), Maciej Brodzki (2,5), Paweł Wróblewski (1), Michał Oracz (2).

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380340 odwiedzin