Piechocki wzmocni kadrę U-23

2017-07-06 12:52:23

Piechocki wzmocni kadrę U-23

Kacper Piechocki, trenujący na początku sezonu kadrowego z pierwszą reprezentacją Polski, w porozumieniu z selekcjonerem Ferdinando De Giorgim i trenerem Dariuszem Daszkiewiczem, wzmocni kadrę U-23. Ta przygotowuje się do Mistrzostw Świata, które od 18 do 25 sierpnia odbędą się w Egipcie.

Biało-czerwoni awansowali do tego turnieju latem ubiegłego roku, odnosząc komplet zwycięstw. W Zagrzebiu w pokonanym boju pozostawili reprezentacje Bułgarii, Słowenii, Turcji, Włoch i Chorwacji. Podczas kwalifikacyjnych zawodów mocnym punktem polskiego zespołu był właśnie libero PGE Skry, który zanotował wtedy 62 proc. pozytywnego przyjęcia przy 76 odbiorach.

Udany sezon ligowy 2016/2017 zaowocował powołaniem 21-letnego libero do pierwszej reprezentacji. Libero żółto-czarnych nie doczekał się jeszcze debiutu w oficjalnym meczu z orłem na piersi, ale trenował z kadrą Ferdinando De Giorgiego w Spale oraz był z zespołem podczas trzeciego weekendu Ligi Światowej w Katowicach i Łodzi.

- Jestem zadowolony, że mogłem trenować z tą grupą - grupą najlepszych polskich siatkarzy, pod okiem dobrego trenera. Mogłem się wiele nauczyć, pomimo tego, że nie rozegrałem żadnego spotkania. Sam trening w takiej grupie dał mi na pewno bardzo dużo i jestem zadowolony - ocenił Kacper. 

Teraz swoimi umiejętnościami i doświadczeniem wzmocni na boisku rówieśników z reprezentacji U23. Pierwsze zgrupowanie rozpocznie się 10 lipca w Kielcach i potrwa do 17 lipca, a trener powoła na tę część przygotowań szesnastu zawodników. Następnie drużyna przygotowywać się będzie w COS Zakopane (19-28 lipca i 30 lipca-8 sierpnia), Jelczu-Laskowicach, Twardogórze i Wałbrzychu (11-16 sierpnia).

W turnieju zagrają: Algieria, Egipt, Argentyna, Brazylia, Kuba, Meksyk, Iran, Japonia, Polska, Rosja i Turcja.

Informacja prasowa PGE Skry Bełchatów

fot. PGE Skra Bełchatów

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1393372 odwiedzin