Dziewiąte miejsce w Polsce piłkarek LUKS Astorii Szczerców Junior

2019-01-16 09:22:31

Dziewiąte miejsce w Polsce piłkarek LUKS Astorii Szczerców Junior

Na dziewiątym miejscu zakończyła swój udział w turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu U-16 żeńska LUKS Astoria Szczerców Junior. W najbliższą niedzielę o prawo gry pośród najlepszych powalczy zespół U-14.

Przypomnijmy, że Astoria Szczerców Junior wygrała swoją grupę eliminacyjną, dzięki czemu zyskała prawo gry w turnieju finałowym. W Białymstoku podopieczne Łukasza Topolskiego przegrały oba mecze grupowe (z ROW Rybnik 1:6 i Wierzbowianką Wierzbno 1:3), by w spotkaniach o miejsca 9-12 pokonać Unię Opole 5:0 i SWD Wodzisław Śląski 4:3.

Bramki na zawodach strzelały Nikola Góra (4), Barbara Masapust (3), Lidia Płuciennik, Wiktoria Kaczmarek, Angelika Opyd oraz Julia Gryś. Ponadto kadrę Astorii stanowiły Natalia Labryszewska, Maria Grenda, Angelika Gruszczyńska, Nikola Kiereś, Weronika Kaczmarek, Michalina Adamczyk, Zuzanna Adamczyk i Maja Wolańczyk.

Tytuł najlepszej krajowej drużyny po zaciętym finale obroniła drużyna MUKS Praga Warszawa która pokonała Ząbkovie Ząbki 3:1. W meczu o trzecie miejsce Staszkówka Jelna pokonała Wierzbowiankę Wierzbno 4:1.

W niedzielę 20 stycznia br. o awans do swojego finału powalczy Astoria U-14, która będzie gospodarzem turnieju el. makroregionu. W szczercowskiej hali poza gospodyniami zagrają Praga Warszawa, Piastowia Piastów, Legia Soccer Schools i UKS SMS Łódź.

Przypominamy, że LUKS Astoria Szczerców Junior to klub powołany do życia w ubiegłym roku, który odwołuje się do tradycji LKS Astorii Szczerców, ale jest odrębnym, niezależnym stowarzyszeniem.

fot. LUKS Astoria Szczerców Junior

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380315 odwiedzin