Dwa żeńskie zespoły Astorii w finale futsalowych Mistrzostw Polski? Jest na to szansa

2019-01-03 09:05:22

Dwa żeńskie zespoły Astorii w finale futsalowych Mistrzostw Polski? Jest na to szansa

Drugi rok z rzędu dziewczęta ze Szczercowa zagrają w turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-16 w futsalu. Podopieczne Łukasza Topolskiego uzyskały awans do grona najlepszych z kompletem zwycięstw. Pod koniec stycznia powalczą o ten sam sukces w kategorii U-14.

LUKS Astoria Szczerców Junior wygrała swoją grupę eliminacyjną rozgrywek U-16. W pierwszym spotkaniu Astoria pokonała Stradom Częstochowa 3:0 po golach Wiktorii Kaczmarek (dwie) i Nikoli Góra. W drugim okazała się lepsza od Włókniarza Konstantynów 2:1 po trafieniach Nikoli. Ostatni mecz to sukces w starciu z Kotanem Ozorków 3:1 (gole Julii Gryś (2) i Nikoli)

Skład Astorii Szczerców Junior na tym turnieju to Natalia Labryszewska, Lidia Płuciennik, Maria Grenda, Angelika Gruszczyńska, Barbara Masapust, Julia Gryś, Weronika Kaczmarek, Weronika Domańska, Michalina Adamczyk, Wiktoria Kaczmarek, Angelika Opyd, Zuzanna Adamczyk, Nikola Góra, Maja Wolańczyk.

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 12-13 stycznia br. w Białymstoku. Astoria zagra w grupie 1 z ROW Rybnik i Wierzbowianka Wierzbno.

Za to 20 stycznia br. o awans do swojego finału zagra Astoria U-14, która będzie gospodarzem turnieju el. makroregionu. W szczercowskiej hali poza gospodyniami zagrają Praga Warszawa, Piastowia Piastów, Legia Soccer Schools i UKS SMS Łódź. W ubiegłorocznym finale MP w tej kategorii zespół trenera Topolskiego zajął dziesiąte miejsce.

fot. Astoria Szczerców Junior

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1374918 odwiedzin