Kadra kadetów z naszym akcentem

2017-07-05 07:59:41

Kadra kadetów z naszym akcentem

Sebastian Adamczyk, siatkarz EKS Skry Bełchatów, bierze udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski kadetów. Ta wzorem swoich starszych kolegów trenuje w bełchatowskiej hali "Energia".

Maciej Zendeł, opiekun kadry, treningi z wyselekcjonowaną grupą rozpoczął w niedzielny wieczór. Zakończenie zgrupowania przewiduje się na 12 lipca. W Bełchatowie biało-czerwoni przygotowują się do Mistrzostw Świata, które od 18 do 27 sierpnia odbędą się w Bahrajnie.

- Na początku przygotowujemy się do turnieju w Anapie, w Rosji. To zawody sprawdzające nasze umiejętności przed najważniejszą imprezą sezonu, czyli sierpniowymi Mistrzostwami Świata. Po tych zawodach mamy kilka dni przerwy, a następnie jedziemy na turniej na Węgry - relacjonuje Sebastian Adamczyk cytowany przez Skra.pl.

W Mistrzostwach Świata młodzi Polacy zagrają w grupie B z Brazylią Kubą, Japonią i Francją. - Grupa jest trudna. Koledzy wygrali dwa lata temu i wygrali też ostatnie Mistrzostwa Świata juniorów. Ich sukces bardzo motywuje. Chłopaki z tej reprezentacji często nas wspomagają - zdradza bełchatowski środkowy.

W złotej kadrze juniorów, która w ubiegłym tygodniu świętowała sukces w Czechach był m.in. były gracz EKS Skry Tomasz Fornal. Juniorzy podobnie jak kadeci do turnieju przygotowywali się w "Energii". Zespół Sebastiana Pawlika poza złotym medalem MŚ juniorów sięgnęła wcześniej po prymat na Starym Kontynencie, a wcześniej po mistrzostwo świata oraz Europy w kategorii kadetów.

Adamczyk to absolwent Publicznego Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie, który od września rozpocznie naukę w spalskim SMS. Przez trzy lata pracował z Markiem Kwiecińskim, Robertem Malickim i Radosławem Kolankiem, który umożliwił mu grę w Młodej Lidze w drużynie PGE Skry. "Energetyczny" środkowy był również uczestnikiem Kampów w Kielnarowej dla uzdolnionych zawodników z całej Polski (2013 i 2014).

fot. amielczarski.com / Adrian Mielczarski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1393358 odwiedzin