197 bramek strzelono w turnieju wigilijnym ESPN. Sukcesem zakończyła się też zbiórka charytatywna

2018-12-25 10:30:03

197 bramek strzelono w turnieju wigilijnym ESPN. Sukcesem zakończyła się też zbiórka charytatywna

Tradycją w okresie świątecznym jest Turniej Wigilijny organizowany przez ESPN Bełchatów. Tegoroczna edycja była dziewiątą, w której zawodnicy tej drużyny i zaproszeni przyjaciele m.in. Łukasz Budziłek, Mikołaj Grzelak oraz Mariusz Zawodziński, rywalizowali o końcowy sukces i wsparli potrzebujących.

Sportową rywalizację wygrała drużyna "Interu" w składzie Michał Kutyba, Adam Kęsy, Arkadiusz Parolczyk, Karol Szklarski oraz Mariusz Zawodziński. W meczu finałowym pokonali 4:0 "Real" (Jakub Pacha, Jakub Głowacki, Mikołaj Nowak, Marcin Lewicki i Hubert Berłowski).

- Mimo jednostronnego finału poziom wszystkich drużyn był bardzo wyrównany, co tylko potwierdzają aż trzy serie rzutów karnych w fazie pucharowej - relacjonuje Filip Śliwiński, wiceprezes ESPN Zjednoczeni Bełchatów. W tegorocznej edycji turnieju padła rekordowa liczba 197 bramek, z czego 171 w grupach i 26 w fazie pucharowej. Królem strzelców został Mariusz Zawodziński, który strzelił 15 bramek - blisko dwa razy więcej od drugiego zawodnika w klasyfikacji!

Najlepszym zawodnikiem spotkania wigilijnego został Karol Szklarski, który strzelał, asystował, bronił - był po prostu wszędzie i poprowadził swój zespół do zwycięstwa w całym Turnieju. Nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał Jakub Pacha, który aż do finału był zaporą nie do pokonania.

- Tegoroczna edycja objęta była Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Bełchatowskiego Pani Doroty Pędziwiatr, Prezydenta Miasta Bełchatowa Pani Marioli Czechowskiej oraz Wójta Gminy Bełchatów Pana Konrada Koca, którym serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie - mówi Śliwiński i dodaje, że przed turniejem i w jego trakcie udało nam się również zebrać ponad 1000 zł, które zostanie przekazane w formie prezentów na rzecz jednego z domów dziecka w powiecie bełchatowskim.

fot. Izabela Cybularczyk

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380313 odwiedzin