Curlusy z Pucharem Starosty. Dobry występ bełchatowskich curlerów

2018-12-10 16:01:57

Curlusy z Pucharem Starosty. Dobry występ bełchatowskich curlerów

IX Turniej Curlingowy o Puchar Starosty Bełchatowskiego padł łupem ekipy Curlusów. Drużyna ze Śląska okazała się najlepsza sposród 36 zespołów, które wzięły udział w turnieju.

Przez cztery dni na lodowisku Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie trwała rywalizacja w dziewiątej już edycji dorocznego ogólnopolskiego turnieju o Puchar Starosty Bełchatowskiego. Po raz pierwszy trofeum wręczyła Dorota Pędziwiatr, nowa starosta bełchatowska.

Rywalizacja toczona w systemie szwajcarskim gwarantowała drużynom grę z przeciwnikami o podobnych umiejętnościach przez cały turniej. Po każdej z sześciu serii gier akutalizowana na bieżąco tabela wyznaczała przeciwników w następnej kolejce. Tym samym na zakończenie turnieju rozgrywano najciekawsze mecze, decydujące o klasyfikacji końcowej.

To właśnie ostatnia seria wyłoniła zwycięzcę, którym została drużyna Curlusy z Warszowic na Śląsku, która po niesamowitym boju pokonała 7:6 Monkey Man. Niewiarygodny przebieg miał przedostatni, piąty end, w którym Curlusy zdobyły aż 5 punktów i choć w następnym rozdaniu na tafli lodu łódzki zespół postawił trzy kamienie najbliżej centrum "domu", to nie był w stanie odrobić strat.Pierwsze miejsce i Puchar Starosty Bełchatowskiego zdobyła więc drużyny Curlusy, w składzie: Jacek Goczol, Janusz Tomica, Paweł Kłos, Krzysztof Nowak, Marcin Gawlas i Paweł Kuśka. W drodze do złota oprócz Monkey Man mistrzowie pokonali Baltic Team 9:2, zremisowali 3:3 z Rocas Rodantes, oraz wygrali 9:8 z AZS Gliwice Ice Rocketes, 10:2 z TriCity oraz 9:5 z KKC BDD.

Dla Monkey Man przypadło drugie miejsce, a trzecią lokatę zdobył zespół KS "Juniorzy". Bardzo dobre, szóste miejsce zajęła najlepsza bełchatowska drużyna - The Gentlemen, w składzie: Artur Zaręba, Waldemar Cieślak, Adrian Pokusiński i Krystian Pokusiński. Dżentelmeni zdobyli 8 punktów, wygrywając cztery mecze.

W pierwszej dziesiątce - na 9. miejscu uplasowała się inna bełchatowska ekipa - Powszechnie Znana Drużyna (Jerzy Michalak, Andrzej Jędrzejczyk, Tomasz Kijanka, Łukasz Bartosik, Artur Łuszczyk i Janusz Sukiennik).

Wszystkie druzyny zagrały po sześć spotkań. W ramach turnieju, choć tylko towarzysko ze sobą zagrały druzyny gospodarzy PCS oraz reprezentacja Powiatu Myślenickiego, zaprzyjaźnionego z Powiatem Bełchatowskim, którego barwy reprezentował sam styarosta Józef Tomal. Tutaj akurat wynik był drugorzędny.

Wyniki i klasyfikację końcową turnieju sprawdzić można tutaj i tutaj.

Jednocześnie informujemy, że od poniedziałku można już korzystać z lodowiska PCS. W poprzednim tygodniu tafla lodowiska zajęła była na przygotowania do turnieju i same zawody.

fot. PCS Bełchatów

 

 

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378462 odwiedzin