Serb nowym środkowym PGE Skry

2017-07-04 13:30:38

Serb nowym środkowym PGE Skry

Aleksandar Nedeljković został nowym siatkarzem PGE Skry Bełchatów. Mierzący 204 cm środkowy to utalentowany zawodnik młodego pokolenia, reprezentant juniorskiej kadry Serbii.

Aleksandar Nedeljković urodził się 27 października 1997 roku w mieście Vranje, dzieciństwo spędził w pobliskiej miejscowości Davidovac wraz z rodzicami i młodszym bratem. Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał jeszcze w szkole podstawowej, gdzie zauważył go nauczyciel wychowania fizycznego. Następnie, jeszcze jako uczeń podstawówki, rozpoczął grę w sekcji młodzieżowej klubu OK Vranje. Na treningi chodził po lekcjach, a do domu często odwoził go swoim autem sekretarz klubu. Po trzech latach występów w drugiej lidze w barwach zespołu z Vranja, przeniósł się do Kosowskiej Mitrowicy. Tamtejszy klub rywalizuje w serbskiej Super lidze. Tak biografię swojego nowego zawodnika przedstawia Skra Bełchatów.

20-letni środkowy jest zawodnikiem juniorskiej reprezentacji Serbii, która w tym roku bez powodzenia walczyła w kwalifikacjach do mistrzostw świata. Nedeljković w dwóch turniejach eliminacyjnych rozegrał w wyjściowym składzie swojej reprezentacji trzy z sześciu spotkań, zdobywając łącznie 11 punktów.

Aleksandar Nedeljković będzie drugim Serbem w składzie PGE Skry, obok innego środkowego Srećko Lisinaca.  Niewykluczone jednak, że serbski zaciąg w Bełchatowie będzie większy. Prawdopodobnie swoją szansę w zespole PGE Skry dostanie w końcu Milan Katić, który jest zawodnikiem bełchatowskiego klubu, ale w ostatnich dwóch sezonach grał na wypożyczeniu (Łuczniczka Bydgoszcz).

Katić byłby piątym siatkarzem, który wzmocni bełchatowski zespół tego lata. Wcześniej klub potwierdził transfery Grzegorza Łomacza (z Cuprum Lubin), Patryka Czarnowskiego (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Szymona Romacia (Trefl Gdańsk) i dziś Nedeljkovicia (Kosovska Mitrovica). Prawdopodobnie PGE Skrę zasili także jeszcze irański przyjmujący Milad Ebadipour.

Jeśli Serb i Irańczyk dołączą do PGE Skry, nowy trener żółto-czarnych Roberto Piazza będzie miał już gotową kadrę na nowy sezon. Przypomnijmy, że wcześniej bełchatowski klub opuścili: Michał Winiarski (koniec kariery), Nicolas Uriarte (Sada Cruzeiro), Artur Szapluk (Lotos Trefl Gdańsk), Jurij Gladyr (Fenerbahce Stambuł), Bartosz Kurek (Ziraat Bankasi Ankara) i Mariusz Marcyniak (szuka klubu).

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1393371 odwiedzin