Psy Stawowczyka znów dały radę! Podwójne mistrzostwo Polski naszego maszera

2018-11-27 18:18:48

Psy Stawowczyka znów dały radę! Podwójne mistrzostwo Polski naszego maszera

Po sukcesie na arenie światowej Waldemar Stawowczyk potwierdził swą dobrą dyspozycję w Mistrzostwach Polski. Udało mu się zdobyć dwa medale krajowych zawodów.

TUTAJ pisaliśmy o medalach Mistrzostw Świata Federacji federacji WSA, w tym najcenniejszym bo złotym. Po starcie na słowackiej ziemi bełchatowski maszer walczył w Wielkopolsce, w gminie Szamotuły. Zdobył dwa złote medale, w klasie z dwoma i czterema psami.

W pierwszej z nich, gdzie startował z duetem psów Shantu i Ulvar po pierwszym dniu prowadził z czasem 15:56 s. Druga Agnieszka Błach traciła zaledwie 13 s. Drugiego dnia przejazdu Stawowczyk ponownie był szybszy i na mecie jego przewaga wzrosła do 44 s, dzięki czemu mógł świętować zwycięstwo.

W klasie z czterema psami (Saga, Viggo, Dagnir i Kimmo) sytuacja była podobna. Po pierwszym przejeździe lokalny maszer prowadził z ponad minutowym zapasem nad Mirosławem Waśkowskim i ten stan rzeczy udało mu się utrzymać kolejnego dnia. - Te medale to ostatnie trofea tegorocznego, jesiennego sezonu drylandowego. Teraz "tylko" czekamy na śnieg - komentuje zawodnik.

fot. Waldemar Stawowczyk Team - Sportowiec

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380332 odwiedzin