Futbol połączył pokolenia

2017-07-04 07:41:08

Futbol połączył pokolenia

Młodzi piłkarze Włókniarza Zelów wygrali sobotni turniej "Piłka nożna łączy pokolenia 2017", który rozegrano na Stadionie Miejskim. W finale byli lepsi od gości z Piotrkowa Tryb.

Osiem drużyn wzięło udział w turnieju organizowanym przez Stowarzyszenie Piłkarskie "Oldboy GKS Bełchatów" i Miejskie Centrum Sportu. Placem gry dla najmłodszych była płyta główna stadionu przy ul. Sportowej, co dla wielu z nich stanowiło nie lada przeżycie.

Wśród uczestników byli nastoletni piłkarze z Piotrkowa Tryb., Gomunic, Zelowa i Bełchatowa. W trakcie zawodów licznie zgromadzeni kibice oglądali wiele bramek, ponieważ w fazie grupowej notowano iście hokejowe rezultaty – 10:2, 9:0, 7:0, 7:4 czy 6:2. Mecze finałowe to w dużej mierze wyrównane pojedynki.

Do półfinałów awansowały dwa najlepsze teamy z gr. A i B. W pierwszym z nich Włókniarz pokonał 4:1 AP „Soccer I” Bełchatów, a w drugim w serii rzutów karnych UKS APN Piotrków wygrała z pierwszym zespołem GKS. Finał to wysoki triumf 6:0 Zelowa, a miejsce trzecie po zwycięstwie 5:3 zajęli „Brunatni”.

Każda z drużyn otrzymała puchar, w ręce zawodników trafiły okolicznościowe statuetki, a wybrany przez organizatorów najlepszy piłkarz każdej z drużyn otrzymał piłkę.

Klasyfikacja końcowa:
1. Włókniarz Zelów
2. UKS APN Piotrków Tryb.
3. GKS I Bełchatów
4. AP Soccer I Bełchatów
5. AP Soccer II Bełchatów
6. GKS II Bełchatów
7. LUKS Gomunice
8. Football Academy Bełchatów

fot. MCS Bełchatów

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380325 odwiedzin