Rugby, curling, MTB, czyli emocjonujący weekend w PCS

2018-10-26 13:39:28

Rugby, curling, MTB, czyli emocjonujący weekend w PCS

To będzie emocjonujący weekend na obiektach Powiatowego Centrum Sportu. Już w sobotę po raz piąty w Bełchatowie rozegrany zostanie turniej Pucharu Polski Rugby 7 - Frame Factory Cup. Niedziela natomiast przyciągnie amatorów terenowego ścigania na rowerach oraz lokalnych curlingowców.

Rugby Club Bełchatów już po raz piąty będzie gospodarzem turnieju Pucharu Polski Rugby 7, czyli olimpijskiej odmiany tej dyscypliny sportu. Frame Factory Cup odbędzie się w sobotę. Początek rozgrywek o godz. 10.

To trzeci turniej Pucharu Polski Rugby 7 w tym sezonie. Po zawodach w Poznaniu i Wrocławiu pora przyszła na Bełchatów. Na stadionie PCS przy Czaplinieckiej zagra osiem drużyn. Oprócz gospodarzy RCB także Posnania Poznań, aktualny wicemistrz Polski i obrońca krajowego pucharu, Arka Gdynia, która na co dzień rywalizuje w ekstralidze 15-osobowej odmiany rugby oraz Werewolves Wąbrzeźno. Te ekipy zmierzą się w grupie A. W grupie B zagrają zaś: Budowlani Łódź (także znani z rugby 15) oraz Rugby Wrocław, Rugby Team Olsztyn i AZS UR Rzeszów.

Szczegółowy program zawodów poniżej.

752.jpg

751.jpg

***

Ciekawie zapowiada się także niedziela na obiektach PCS. O godz. 10 (biuro zawodów czynne od godz. 9) wystartuje Otwarty Trening MTB, organizowany przez LSKK Masters, PCS i Bełchatowskie Centrum Treningu Personalnego. Impreza ma charakter otwartego treningu, w którym wziąć może udział każdy, ale oczywiście nie zabraknie ścigania. Po starcie honorowym przy PCS zawodnicy przejadą na tereny leśne i tam będą rywalizować na rundach. Finisz przy stadionie PCS. Organizatorzy planują start ok. 30 zawodników, którzy ścigać się będą na dwóch dystansach – mega (4 pętle po 8,5km) oraz giga (7 pętli po 8,5 km). Po zawodach na uczestników czeka ciepły posiłek.

***

Natomiast w sobotę i niedzielę na powiatowym lodowisku PCS odbędzie się turniej curlingowy na otwarcie sezonu zimowego. Wydzielony z lodowiska całosezonowy tor curlingowy jest już gotowy i to na nim odbędą się zawody. Rywalizować będą ze sobą lokalne drużyny curlingowe. Początek w sobotę o godz. 9.

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380328 odwiedzin