Mnóstwo małych rugbistów zagrało w Bełchatowie. "Cieszy nas ich zaangażowanie"

2018-10-13 18:04:07

Mnóstwo małych rugbistów zagrało w Bełchatowie. "Cieszy nas ich zaangażowanie"

Blisko 230 małych rugbistów uczestniczyło w bełchatowskim Regionalnym Turniej Dzieci i Młodzieży. Była to pierwsza okazja dla nastoletnich zawodników Rugby Club Bełchatów aby zagrać przed własną publicznością, tak jak miało to miejsce na stadionie Powiatowego Centrum Sportu.

W turnieju wzięły udział 22 drużyny, łącznie ok. 230 zawodników i zawodniczek podzielonych na trzy kategorie wiekowe. Zawody toczyły się równolegle na pięciu boiskach, a drużyny były mieszane, bez podziału na chłopców i dziewczęta. - Dla nas jako organizatorów turnieju było to nie lada wyzwanie. Po organizacji turniejów pucharowych seniorów w odmianie olimpijskiej rugby oraz międzyszkolnych turniejów Rugby Tag, turniej RTDiM był kolejnym przedsięwzięciem, z którym zmierzyli się rugbiści z Bełchatowa - tłumaczy Rafał Kowalski z RCB.

Tego dnia Bełchatów reprezentowały trzy zespoły: jedna w kategorii młodzik oraz dwie w mini-żakach. Niestety nie udało się tego uczynić w żakach, gdzie czterej mali zawodnicy (Oliwia Cieślik, Jessica Wojciechowska, Julian Kaźmierczak i Jakub Motyl) wsparli ekipę z Rudy Śląskiej. - W młodzikach zajęliśmy czwarte miejsce, a w młodszej kategorii odpowiednio dziesiąte i dwunaste - precyzuje Kowalski.

749.jpg

W kategorii młodzik w drużynie RCB zagrali: Oliwia Borczyk, Oliwia Fuzowska, Kacper Gajda, Nikola Giełażys, Wiktoria Grzelak, Julia Janda, Sergiusz Kalwinek, Michał Karkus-Blada, Kacper Kowalewski, Daria Markiewicz, Kinga Maskot, Wiktoria Piątek, Dorota Proszowska oraz Brajan Ruda. W kategorii mini-żak RCB reprezentowali Norbert Szymanek, Jakub Żytniewski, Amelia Jończyk, Julia Stojek, Piotr Kujawski, Fabian Dąbek, Samanta Dobrzyńska, Nikola Fuzowska, Natalia Piątkowska, Albert Czapor, Igor Dzwonkowski, Wiktor Dzwonkowski, Gabriela Stępień.

- Przed naszymi najmłodszymi zawodnikami znalazły się drużyny, których zawodnicy w większości mają już za sobą zaliczony debiut w rozgrywkach RTDiM. Cieszy zaangażowanie naszych mini-żaków w grę i czerpanie z niej radości oraz przekładanie elementów treningu do gry na boisku - tłumaczy gracz Rugby Club Bełchatów.

- Przypominamy, że cały czas trwa nabór do grup dziecięcych i młodzieżowych do naszego klubu. Treningi są bezpłatne, prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów z podziałem na grupy wiekowe i umiejętności. Zapewniamy bezpłatnie treningi na boisku PCS, a w okresie jesienno-zimowym na sali gimnastycznej. Gwarantujemy udział w turniejach, stroje sportowe, ubezpieczenia, badania prowadzone przez lekarza medycyny sportowej oraz udział w wielu innych wydarzeniach - zachęca Maciej Dąbek, prezes bełchatowskiego klubu rugby.

fot. RCB Bełchatów

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380332 odwiedzin