Młodzi i starsi rugbyści RCB walczyli w Kaliszu

2018-10-06 22:49:38

Młodzi i starsi rugbyści RCB walczyli w Kaliszu

Terminarz młodych rugbystów jest ostatnio całkowicie wypełniony. W poprzedni weekend wyruszyli do Kalisza na kolejny już Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży.

Zespoły mini-żaków uczestniczące w turnieju zostały podzielone na dwie grupy po pięć ekip. Nasza drużyna trafiła do grupy z RC Częstochowa 1, KS Budowlanymi  Łódź 2, Husarią Kalisz i Gromem Wolsztyn.  Dwa zwycięstwa i dwie porażki dały młodym bełchatowianom trzecie miejsce w grupie i pozwoliły na walkę o miejsce piąte w całym turnieju.

W tym spotkaniu RCB przyszło zmierzyć się z drugą drużyną z Częstochowy. Zespół bełchatowian, w składzie: Jakub Żytniewski, Fabian Dąbek, Amelia Jończyk, Nikola Fuzowska, Piotr Kujawski, Julia Stojek wygrał 7:5.

Ponadto dwie nasze zawodniczki, Samanta Dobrzyńska i Natalia Piątkowska wsparły drużynę Husarii Kalisz, która zajęła 8. miejsce.

W sobotnim turnieju uczestniczyło również trzech graczy RCB w kategorii żak: Jakub Motyl, Julian Kaźmierczak i Oliwia Cieślik. Zagrali oni w drużynie Husarii Kalisz, azajmując 3. miejsce na cztery zgłoszone drużyny.

Na zawodach obecni byli również młodzicy RCB:  Sergiusz Kalwinek, Kasia Kowalska, Julia Janda i Dorota Proszowska, którzy ogrywali się w drużynie BBRC Łódź. Zajęli trzecie miejsce na trzy zespoły.

Dzień później, również w Kaliszu, odbył się turniej towarzyski zorganizowany przez Husarię Kalisz. Oprócz zespołu gospodarzy i seniorów RCB, w zmaganiach udział wzięły ekipy: RC Zduńska Wola i Gentlemen’s Rugby Club Łódź. Mecze rozgrywane były w systemie „każdy z każdym”. Rugby Club Bełchatów pokonał wszystkich swoich przeciwników i z kompletem zwycięstw zajął pierwsze miejsce w turnieju.

Artykuł dodał: Dominik Trząsalski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380321 odwiedzin