Dzieci i młodzież zagrają w rugby

2018-10-05 09:42:24

Dzieci i młodzież zagrają w rugby

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży odbędzie się już jutro na stadionie PCS przy Czaplinieckiej. To historyczne, pierwsze w Bełchatowie zawody rugby dla najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu.

Po raz pierwszy młodzi zawodnicy i zawodniczki KS Rugby Club Bełchatów będą mogli w turnieju zaprezentować się przed własną publicznością. W sobotę o godz. 10 na stadionie Powiatowego Centrum Sportu rozegrany zostanie Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży, który jest organizowany przez RCB.

742.jpg

Rywalizacja odbywać się będzie w trzech kategoriach wiekowych - mini żak (rocznik 2008 i młodsi), gdzie gra toczyć się będzie na zasadach Rugby Tag (forma bezkontaktowa) w składach 5-osobowych, żak (rocznik 2007) w składach 7-8-osobowych oraz młodzik (roczniki 2004-2006), gdzie również gra się w kontakcie, ale w składach 13-osobowych. We wszystkich rozgrywkach turnieju drużyny są koedukacyjne.

Zawody odbywać się będą jednocześnie na czterech boiskach. Do Bełchatowa przyjadą zespoły z całej Polski. W młodzikach zagra sześć drużyn - obok gospodarzy z RCB także KS Budowlani Łódź, Budowlani Lublin, Juvenia Kraków, KS Rugby Ruda Śląska oraz Orkan Sochaczew. 7 zespołów - RCB, KS Budowlani Łódź, Budowlani Lublin, Orkan Sochaczew, RC Częstochowa, Rugby Ruda Śląska oraz AZS AWF Warszawa wystąpi w kategorii żaków, a najmłodsza kategoria mini żaków zgromadzi aż 12 zespołów z Bełchatowa, Łodzi, Lublina, Rudy Śląskiej, Sochaczewa, Częstochowy, Bytomia i Warszawy

 

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380305 odwiedzin