Były trener ŁKS Łódź nowym szkoleniowcem Omegi. Powodem zmiany słabsze wyniki

2018-09-19 14:10:11

Były trener ŁKS Łódź nowym szkoleniowcem Omegi. Powodem zmiany słabsze wyniki

Marcin Zimoch nie jest już trenerem IV-ligowej Omegi Kleszczów. Klub na wtorkowym Zarządzie podjął decyzję o rezygnacji z usług, a powodem były słabsze wyniki osiągane przez drużynę od początku sezonu. Jego następcą został Dariusz Bratkowski, który poprzednio pracował m.in. z ŁKS Łódź oraz Wartą Sieradz.

Po ośmiu kolejkach sezonu Omega Kleszczów zajmuje dopiero czternaste miejsce, a oczekiwania były dużo wyższe. Piłkarze zdołali wygrać zaledwie raz, w 3. kolejce z Wartą Działoszyn 4:2. Pięć kolejnych spotkań to zaledwie punkt i cztery kolejne porażki, w tym ta ostatnia z Pilicą Przedbórz 1:3. Pisaliśmy o tym w naszym "Podsumowaniu" TUTAJ.

Po tej porażce, która dopełniła czarę goryczy, Marcin Zimoch oddał się do dyspozycji Zarządu. Ten we wtorek podziękował szkoleniowcowi i rozpoczął poszukiwania jego następcy. - Moim zdaniem w tych spotkaniach nie graliśmy źle, a wręcz przeciwnie. Na boisku wyglądaliśmy dobrze, ale zabrakło wyników. Te w piłce nożnej są najważniejsze - wyjaśnia Zimoch.

- Pożegnałem się ze wszystkimi osobami w klubie w bardzo przyjemnej atmosferze, w szczególności z zawodnikami. Życie pisze różne scenariusze, więc może jeszcze tu kiedyś wrócę? - zastanawia się Marcin Zimoch, który w Kleszczowie spędził aż 12 lat. Kolejno trenując grupy młodzieżowe, drużynę rezerw, a w od 2015 r. pierwszy zespół Omegi. - W imieniu Zarządu dziękuje Marcinowi za wiele lat pracy na rzecz klubu. Między innymi też dzięki niemu mamy dziś w zespole wielu wychowanków, ponieważ poza końcowym wynikiem, patrzył też aby na boisku grali nasi zawodnicy - mówi w rozmowie z naszym serwisiem Jan Guradza, prezes kleszczowskiego klubu.

- Mam licencję UEFA A i inne wymagane kursy, które pozwalają mi spełniać się w swoim zawodzie. Nie wyobrażam sobie życia bez piłki nożnej - dodaje szkoleniowiec. Jego następcą będzie Dariusz Bratkowski, który ostatnio pracował z Wartą Sieradz. Pod jego wodzą zespół jednak opuścił szeregi III ligi. Ponadto pełnił m.in. przejściowo funkcję pierwszego trenera w ŁKS Łódź. Tam też pomagał w pracy np. Markowi Chojnackiemu.

Nowy opiekun IV-ligowej Omegi poprowadzi zespół po raz pierwszy już w środę, kiedy to o godz. 15:30 rozpocznie się mecz Pucharu na szczeblu okręgu piotrkowskiego. Rywalem kleszczowian będzie Włókniarz Moszczenica.

Artykuł dodał: Redakcja

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380318 odwiedzin