PGE Skra zagra o mistrzostwo świata

2017-06-28 07:24:11

PGE Skra zagra o mistrzostwo świata

PGE Skra Bełchatów dostała ofertę przyjęcia tzw. dzikiej karty w Klubowych Mistrzostwach Świata - informuje "Dziennik Łódzki". Dodatkowo organizatorzy chcą, by grupa z udziałem PGE Skry swoje mecze rozegrała w Atlas Arenie.

Wszystko wskazuje na to, że Atlas Arena będzie główną areną Klubowych Mistrzostw Świata, które po raz pierwszy w historii odbędą się w Polsce. W imprezie mają wziąć udział mistrzowie wszystkich kontynentów, mistrz Polski oraz dwie drużyny zaproszone przez organizatorów na podstawie tzw. dzikiej karty. Jedną z nich ma być PGE Skra Bełchatów.

Kilka tygodni temu szefowie bełchatowskiego klubu zostali zapytani, czy są zainteresowani udziałem w imprezie. Jak się dowiedzieliśmy, bełchatowianie przyjęli ofertę, a jednocześnie rozpoczęły się rozmowy z władzami Łodzi na temat wynajęcia Atlas Areny.

Na razie zatem oficjalnie miejsce w turnieju mają zapewnione ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (mistrz Polski), rosyjski Zenit Kazań (zwycięzca europejskiej Ligi Mistrzów), irański Sarmayeh Bank Teheran (mistrz Azji) oraz brazylijska Sada Cruzeiro Belo Horizonte (mistrz Ameryki Południowej). Dwa kolejne miejsca powinny zająć najlepsze klubowe drużyny ze Stanów Zjednoczonych i Włoch oraz dwie z dzikimi kartami. Jedna z nich ma trafić do PGE Skry.

Czytaj więcej LINK.

fot. amielczarski.com / Adrian Mielczarski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1393357 odwiedzin