Futbolowe podsumowanie sezonu

2017-06-25 20:19:30

Sezon piłkarski za nami, a ten najlepsze rozstrzygnięcia przyniósł dla dwóch klubów z Powiatu Bełchatowskiego, które wywalczyły awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W nowym sezonie Omegę II Kleszczów oglądać będziemy w klasie okręgowej, a Hetman Rusiec w A-klasie.

W naszej tradycyjnej posezonowej opinii bierzemy pod uwagę zespoły z naszego regionu począwszy od IV ligi po B-klasę.

IV liga - grupa łódzka

W tych rozgrywkach gra o awans zakończyła się na kilka kolejek przed końcem. W lidze 20 ekip i po 38. kolejkach 1. miejsce premiowane awansem do III ligi zajęła Warta Sieradz, która zgromadziła na koncie 86 punktów. Na ostatnim miejscu podium, po znakomitej rundzie wiosennej, znaleźli się zawodnicy kleszczowskiej Omegi, którzy zgarnęli 67 oczek. Zjednoczeni Bełchatów uplasowali się na wysokim 5. miejscu mając na koncie 64 punkty i kolejny sezon z rzędu pokazali, że są drużyną, która o tą III ligę może się bić, ale potrzeba jej nieco więcej powtarzalności. Rezerwy PGE GKS Bełchatów zajęły 7. miejsce z dorobkiem 61 oczek. Włókniarz Zelów bijący się o utrzymanie w lidze zajął 15. pozycję gromadząc 45 punktów i w kolejnym sezonie również zagra w tej klasie rozgrywkowej.

Klasa okręgowa - grupa: Piotrków Trybunalski

W tej lidze znalazło się 14 ekip. Po 26. kolejkach najlepsza okazała się drużyna MUKS Stal Niewiadów, która zdobyła 78 punktów. Co ciekawe to ta ekipa nie straciła punktów w żadnym meczu ligowym i tym samym awansowała do IV ligi. Bilans kompletu 26 zwycięstw imponuje, ale dzielnie czoła stawiali im piłkarze szczercowskiej Astorii, którzy ukończyli rozgrywki na 2. pozycji mając na koncie 54 "oczka". Wygrali 17 pojedynków w lidze, zremisowali w 3 meczach i przegrali 6. Zdecydowanie w starciu "Dawida z Goliatem" ekipa ze Szczercowa nie miała zbytnio szans, ale będą mogli już w kolejnym sezonie zaprezentować swoją siłę.

Klasa A - grupa: Piotrków Trybunalski II

Ta liga była nieco bardziej wymagająca i powiększona. W sumie wzięło w niej udział było 13 ekip, a więc 26. kolejek do rozegrania. 1. pozycja w tabeli należała do Czarnych Rozprza, który wygrywając 20 pojedynków, remisując 3 razy i przegrywając zaledwie jeden mecz zgromadzili na swoim koncie 63 punkty. Zaraz za nimi na 2. miejscu uplasowała się Omega II Kleszczów, która zgarnęła tylko o dwa oczka mniej. Nieco mniej punktów, bo 47 w swoim dorobku miała Astoria II Szczerców, która zajęła 3. miejsce. O kolejności na czele tabeli zadecydowała 21. kolejka kiedy to rezerwy Omegi pokonały 5:0 Victorię Żytno, ale z czasem podjęto decyzję o walkowerze na korzyść przyjezdnych. Od tamtej pory Omega, jak i Czarni wygrywali do końca wszystkie pojedynki, ale gdyby nie walkower nie wiadomo jakby ta rywalizacja się potoczyła, bowiem Omega była o punkt przed swoimi rywalami z Rozprzy. Awans uzyskała jednak w barażach, gdzie pokonała w dwumeczu LKS Radzice.

Klasa B - grupa Piotrków Trybunalski II

Podsumowanie zakończymy na przysłowiowej "ósmej Ligi Mistrzów" czyli klasie B. W tabeli ligowej "naszej" grupy 10 zespołów. Przed rozpoczęciem sezonu z rozgrywek wycofał się zespół Meteor Łęki Szlacheckie, a GKS Rogi występował pod nazwą KS Niedośpielin. Na półmetku do awansu pretendowało 6 drużyn: KS Niedośpielin, Ruch Chrzanowice, KS Grocholice Bełchatów, Alfa Kleszczów, EBE SPN Bełchatów oraz VIS Gidle. Wszystko jednak zweryfikowała runda wiosenna. Początek dla ekip z powiatu bełchatowskiego był obiecujący, a w szczególności dla ekipy z Grocholic, która rozpoczęła wiosnę od 4 zwycięstwa, ale po remisie z Niedośpielinem przyszła chwila załamania i 4 z rzędu porażki stały się faktem. Ostatecznie ligę wygrał Ruch Chrzanowice mając w dorobku 42 "oczka". Wyprzedzili oni o trzy punkty KS Niedośpielin, trzecią pozycję zajął EBE SPN Bełchatów, na 4. miejscu uplasowała się Alfa Kleszczów, która skompletowała 31 oczek, a KSG mając w dorobku 29 punktów zajął 6. pozycję. Tym samym zespół z Chrzanowic mógł świętować awans do klasy A.Klasa B - grupa Sieradz III

W klasie B w grupie Sieradz III najlepszym zespołem okazał się Hetman Rusiec. W lidze mieliśmy 10 drużyn. Ten zespół od początku do końca rozgrywek spisywał się wyśmienicie wygrywając 15 spotkań, remisując 1 mecz i przegrywając tylko 2 razy. Na swoim koncie skompletowali 46 "oczek". Ich bilans bramkowy 72 gole strzelone i 17 straconych mówi sam za siebie. Sprawę awansu do klasy A piłkarze Hetmana załatwili już na dwie kolejki przed końcem sezonu, kiedy to pokonali Rokitę Rokitnica aż 4:1. To właśnie ta drużyna, jak i LKS Wola Będkowska były największymi rywalami Hetmana w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378455 odwiedzin