Są zmiany w Zjednoczonych. Nowa nazwa i zarząd klubu

2018-08-15 02:04:08

Są zmiany w Zjednoczonych. Nowa nazwa i zarząd klubu

W ubiegłym tygodniu odbyło się walne zebranie mające na celu podjęcie uchwały o zmianie nazwy klubu Zjednoczeni Gmina Bełchatów na ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów. W trakcie tego spotkania wybrano również nowy zarząd. O tym, że w Bełchatowie powstanie nowy klub pisaliśmy już TUTAJ.

Prezes Zarządu - Danuta Pieczara
Wiceprezes Zarządu - Filip Śliwiński
Wiceprezes ds. finansowych - Bogumiła Robak
Sekretarz - Kamil Włoch
Członek Zarządu - Dominik Stasiak
Członek Zarządu - Wojciech Rzepecki

- Najbliższe pół roku, jeżeli chodzi o klub, to czas na to, aby nasza współpraca w zarządzie, jak i drużynie przebiegała coraz lepiej. Myślę, że od stycznia 2019 roku wszystko powinno już działać, jak się należy. Osobiście mogę zdradzić, że jak na razie współpraca z panią Danutą Pieczarą układa się bez zarzutu - opowiada Filip Śliwiński.

Jak informuje wiceprezes, w najbliższym czasie odpowiednie dokumenty dotyczące zmiany nazwy klubu zostaną dostarczone do Starostwa Powiatowego w Bełchatowie i Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim, aby zostały one usankcjonowane. Cały ten proces może potrwać nawet około miesiąca. W kolejnych dniach mają również zostać uporządkowane sprawy związane z dwoma rocznikami juniorów: 2002 (B1) oraz 2004 (C1).

- Zamiast siedzenia w domu chcemy stworzyć chłopcom możliwość dobrej zabawy na świeżym powietrzu, grając w piłkę nożną. Oba roczniki będą rywalizowały w rozgrywkach ligowych. W najbliższym czasie ogłoszony zostanie także nabór do tych zespołów, który będzie otwarty także dla młodszych chłopców - wyjaśnia Śliwiński.

Nie było tajemnicą, że do tej pory Zjednoczeni głównie polegali na wsparciu ze strony Gminy Bełchatów. Czy w dalszym ciągu klub liczy na pomoc ze strony samorządu? - Gmina Bełchatów wspiera Zjednoczonych poprzez dotacje w ramach otwartego konkursu na realizację zadań publicznych. Konkurs odbył się w styczniu bieżącego roku i Zjednoczeni dostali w ramach jego środki na drużyny juniorskie. Kolejny taki konkurs odbędzie się na początku przyszłego roku. Na pewno złożymy swoją ofertę, która będzie uwzględniała także zespół seniorów. Liczymy, że uda nam się otrzymać dotację w podobnym zakresie jak dotychczasowa - podkreśla nowy wiceprezes zarządu.

Jeżeli chodzi o herb, to póki co seniorzy występować będą w dotychczasowych trykotach ESPN, a juniorzy będą reprezentować nowy klub grając w strojach Zjednoczonych. W przyszłym roku włodarze będą chcieli ujednolicić herb ESPN Zjednoczonych Gmina Bełchatów.ESPN
Zjednoczeni sezon ligowy na poziomie piotrkowskiej grupy II klasy A rozpoczną meczem wyjazdowym z rezerwami Astorii Szczerców w weekend 25-26 sierpnia. Pozostałymi rywalami będą drużyny: KS Niedośpielin, Victoria Żytno, LKS Dobryszyce, Motor Bujniczki, Zapał Krzętów, LKS Mierzyn, Grabka Grabica, Ruch Chrzanowice, Start Niechcice oraz Piast Krzywanice.

- Celem drużyny seniorskiej jest jak najlepsza gra przez całą rundę jesienną, a gdzie nas to zaprowadzi? Czas pokaże - oznajmia Śliwiński, który w drużynie pełni rolę kapitana.

Przed rozpoczęciem ligi podopieczni Piotra Kurzawskiego zdążyli już zmierzyć się w II rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu piotrkowskiego z Omegą II Kleszczów. ESPN Zjednoczeni wygrali 5:1, a więcej o tym pojedynku pisaliśmy TUTAJ.

39-osobowa kadra ESPN Zjednoczonych Gmina Bełchatów na sezon 2018/2019:

Bramkarze: Tomasz Kędzierski, Damian Pędziwiatr, Kacper Wojnowski

Obrońcy: Mateusz Wiewiórowski, Mikołaj Nowak, Filip Śliwiński, Dominik Stasiak, Artur Dworzyński, Damian Szewczyk, Damian Jodełka, Artur Knaś, Mateusz Brożyna, Jakub Majchrzak

Pomocnicy: Jacek Berensztajn, Kamil Włoch, Karol Szklarski, Robert Duraj, Rafał Trzmiel, Bartosz Kaczorowski, Mateusz Siedlecki, Bartosz Napieraj, Jakub Głowacki, Adam Stawikowski, Konrad Krawczyk, Marcin Lewicki, Przemysław Markiewicz, Wojciech Piechowicz, Mateusz Szybalski, Paweł Tomczyk, Wojciech Zagórski, Bartosz Wojtczyk, Kacper Książczyk

Napastnicy: Michał Kutyba, Filip Przybylski, Kamil Frąckiewicz, Łukasz Michalski, Dominik Więcław, Łukasz Młynarski, Patryk Pauliński

Trener: Piotr Kurzawski

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378462 odwiedzin