PP: KSG i ESPN Zjednoczeni wyeliminowali zespoły z okręgówki

2018-08-13 06:56:45

PP: KSG i ESPN Zjednoczeni wyeliminowali zespoły z okręgówki

Za nami pełna emocji druga runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu piotrkowskiego. Po ciekawych spotkaniach do dalszej fazy tych rozgrywek awansowały zespoły z Grocholic i Bełchatowa. Dalej nie zagra już Omega II Kleszczów i oba zespoły Astorii Szczerców, które swoje mecze oddały walkowerem.

Jako pierwsi, bo już w piątkowe popołudnie na murawę wybiegli zawodnicy KSG, którzy mierzyli się z zespołem piotrkowskiej okręgówki - GUKS Gorzkowice, którego trenerem jest dobrze znany Jacek Berensztajn. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Miłosz Pawełczyk, który dobił wybroniony przez golkipera z Gorzkowic strzał Łukasza Kołodzieja. Druga bramka dla KSG padła po rzucie karnym, którego wywalczył aktywny w tym spotkaniu Pawełczyk. Do piłki podszedł Kołodziej i było 2:0. Kontaktowe trafienie dla gości przed przerwą to uderzenie z dystansu i nieudana interwencja bramkarza KSG. W drugiej połowie stan meczu wyrównali goście. Po kilku minutach znów na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą kolejnej bramki z rzutu karnego Kołodzieja, a na moment przed zakończeniem meczu przyjezdni doprowadzili do wyrównania. W doliczonym czasie gry, to gospodarze byli stroną przeważającą, a udokumentowała to bramka na 4:3 zdobyta przez Pawła Stępnia. Takim właśnie wynikiem zakończyła się potyczka w Grocholicach, gdzie śmiało, można powiedzieć doszło do sporej niespodzianki.Ciekawe popołudnie zafundowali tym, którzy oglądali to spotkanie na żywo zawodnicy ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów, którzy rozgromili rezerwy Omegi Kleszczów aż 5:1. Do przerwy po bramkach autorstwa Dominika Więcława i Kamila Włocha było już 2:0. W drugiej części gry jako pierwsi gola zdobyli przyjezdni, a to zapowiadało emocje do samego końca. Gospodarze jednak dość szybko rozwiali wszelkie wątpliwości i podwyższyli na 3:1. Wówczas do siatki trafił Kamil Frąckowicz. W końcówce meczu na listę strzelców wpisał się Jacek Berensztajn, który uderzeniem z dystansu umieścił futbolówkę w bramce gości. W ostatniej akcji tego pojedynku w sytuacji sam na sam z bramkarzem Omegi II Kleszczów znalazł się Bartosz Napieraj, który ustalił wynik meczu na 5:1. Warto zaznaczyć, że w tym spotkaniu bardzo dobrze spisał się bramkarz ESPN Zjednoczonych - Damian Pędziwiatr, który w kilkukrotnie ratował zespół przed utratą gola. Tym sposobem A-klasowy ESPN Zjednoczeni okazał się lepszy od grających w piotrkowskiej klasie okręgowej rezerw Omegi.

Swoje mecze pucharowe dość niespodziewanie walkowerem oddał pierwszy zespół Astorii Szczerców, jak i jej rezerwy. Ci pierwsi według harmonogramu mieli rywalizować na wyjeździe z Victorią Żytno, a z kolei druga drużyna u siebie miała podejmować Czarnych Rozprza. Jak udało nam się ustalić, większość zawodników szczercowskiego klubu z różnych powodów nie mogła się stawić w weekend na poszczególnych spotkaniach, stąd decyzja o oddaniu obu spotkań walkowerem. Sumując, zarówno z pierwszej, jak i z drugiej drużyny niedysponowanych było blisko 18 zawodników.

II runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu piotrkowskiego:
* KS Grocholice Bełchatów - GUKS Gorzkowice 4:3 - po dogrywce (2:1, 3:3)
gole dla KSG: Łukasz Kołodziej (x2), Miłosz Pawełczyk, Paweł Stępień

KSG: Pacha - Kowalski (Rośniak), Chmielewski, Michalak, Płuska - Kretek, Schabowski - Castañeda, Domin (Jasiński), Pawełczyk (Pasiek) - Kołodziej (Stępień)

* ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów - Omega II Kleszczów 5:1 (2:0)
gole dla ESPN: Dominik Więcław, Kamil Włoch, Kamil Frąckowicz, Jacek Berensztajn, Bartosz Napieraj

ESPN Zjednoczeni: Pędziwiatr - Śliwiński, Nowak, Szewczyk - Krawczyk (68’ Napieraj), Włoch, Jodełka (83’ Stasiak), Berensztajn, Więcław (88’ Stawikowski) - Frąckowicz (86’ Pauliński), Przybylski (76’ Michalski)

* Victoria Żytno - Astoria Szczerców 3:0 - walkower

* Astoria II Szczerców - Czarni Rozprza 0:3 - walkower

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1316920 odwiedzin