Włókniarz Zelów mocno osłabiony na starcie rozgrywek

2018-08-10 16:11:17

Włókniarz Zelów mocno osłabiony na starcie rozgrywek

Bez braci Norberta i Jakuba Dregierów, czyli dwóch kluczowych zawodników rozpoczną sezon w Zduńskiej Woli zawodnicy Włókniarza Zelów. O ile ten pierwszy będzie pauzował maksymalnie do kilku tygodni, o tyle Jakub będzie gotowy do gry dopiero w rundzie wiosennej.

Przygotowania do sezonu 2018/2019 zelowianie rozpoczęli od starcia z drużyną GKS Bełchatów U-18. Ten mecz Włókniarz wygrał 5:4. Kolejny sparing to bolesna porażka 0:4 z RKS Radomsko, następnie ZKS pokonał 3:2 Omegę Kleszczów, zremisował 1:1 z Polonią Piotrków Trybunalski, zwyciężył 5:2 z Włókniarzem Moszczenica, uległ LKS Kwiatkowice 0:1 i pokonał w ostatniej grze kontrolnej Zawiszę Rzgów. Bilans gier sparingowych w wykonaniu zelowian to cztery wygrane, dwa remisy i jedna porażka.

- Okres przygotowań z racji tego, że mecze kontrolne rozgrywaliśmy niemalże co trzy dni, był bardzo intensywny. Uważam jednak, że poprawiła się nasza gra w defensywie oraz rozgrywanie stałych fragmentów gry. Mimo to czeka nas jeszcze wiele pracy - mówi Mikołaj Raś, pomocnik Włókniarza.

Wśród podopiecznych Tomasza Fiszera doszło również do kilku zmian kadrowych. Z klubem pożegnali się: Mateusz Krajda, Rafał Bednarek oraz Gabriel Perka. Cała trójka zrezygnowała z gry w piłkę nożną z powodu obowiązków zawodowych. Włókniarz opuścił również Mateusz Wroński, który wzmocnił szeregi lokalnego rywala, Orkana Buczek. Nowymi zawodnikami zelowskiego klubu zostali z kolei: Tomasz Majsak, który ostatnio reprezentował barwy KS Paradyż oraz Piotr Golański, który w ostatnim czasie pełnił funkcję asystenta trenera w trzecioligowym Sokole Aleksandrów Łódzki.

Pierwsze spotkanie Włókniarz rozegra na wyjeździe z beniaminkiem IV ligi, Pogonią-Ekolog Zduńska Wola. Ten mecz już w sobotę 11 sierpnia o godz. 11. - Nie lekceważymy żadnego rywala. Nasz pierwszy przeciwnik, mimo że jest beniaminkiem, prezentuje się solidnie. Do Zduńskiej Woli jedziemy po trzy punkty - zaznacza Raś.

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1374907 odwiedzin