W Bełchatowie powstanie nowy klub piłkarski. Połączą się Zjednoczeni i ESPN

2018-07-12 13:40:56

W Bełchatowie powstanie nowy klub piłkarski. Połączą się Zjednoczeni i ESPN

Zjednoczeni Gmina Bełchatów i KS EBE SPN Bełchatów mają w najbliższym czasie podpisać stosowne porozumienie, na mocy którego powstanie nowy klub. Jego miejsce będzie w A-klasie, do której od lat próbował awansować ESPN, a do której relegowani zostali "United".

ESPN Bełchatów został założony pod koniec 2011 roku, a sezon 2012/2013 był pierwszym w historii tego klubu. Przez sześć lat ludzie związani z tą drużyną czynili wiele aby awansować do A-klasy, ale bez efektu. Ostatecznie to im się uda, ale wejdą tam jednak bocznymi drzwiami. Mianowicie poprzez połączenie z innym bełchatowskim klubem, funkcjonującym od 1997 roku, Zjednoczonymi.

Obie strony mają za sobą już pierwsze owocne rozmowy i konkretne ustalenia, a efektem będzie stworzenie drużyny mogącej z powodzeniem rywalizować w piotrkowskiej A-klasie. Mają ją stanowić piłkarze ESPN, również ci, którzy przed sezonem zostali wypożyczeni z "United". Kadra docelowo może liczyć nawet do 30 zawodników, jednak nie wszyscy zawsze będą gotowi do gry. Rolę trenera zespołu ma pełnić Piotr Kurzawski, który pracował z ESPN.

- Przez czas trwania rundy wiosennej, w trakcie której się wycofaliśmy, skupiliśmy się na kształceniu młodzieży - roczniki 2002 i 2004. Rozmowy z ESPN były i są nadal prowadzone. Obie strony chcą współpracować, chcą zachować swą tożsamość i myślę, że uda nam się to pogodzić - tłumaczy Danuta Pieczara, prezes Zjednoczonych. - Wizja tej współpracy wydawała nam się korzystna dla obu stron, choćby z tego powodu, że oni nie mieli drużyny seniorów, my zaś grup młodzieżowych - dodaje Filip Śliwiński, prezes ESPN.

Według roboczej koncepcji nazwa nowego klubu może brzmieć "ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów". Ta kwestia oraz m.in. decyzje o połączeniu obu stowarzyszeń, wyborze nowego Zarządu mają zostać podjęte na zebraniu członków obu klubów, które musi się odbyć jeszcze w tym miesiącu. W czwartek za to spotka się Zarząd Zjednoczonych.

Pierwszy trening nowej drużyny wstępnie zaplanowano na 17 lipca (wtorek). Swoje zajęcia zespół ma prowadzić na boiskach w Emilinie, Powiatowym Centrum Sportu lub miejskich "Orlikach". Spotkania ligowe mają być rozgrywane na stadionie PCS, tak jak miało to miejsce do tej pory w przypadku obu drużyn. W planie gier kontrolnych przewidziane są mecze m.in. z GKS Bełchatów (juniorzy A1), Korabem Łask, Alfą Kleszczów.

Przypomnijmy, że Zjednoczeni Bełchatów w kwietniu wycofali swą drużynę seniorów z rozgrywek IV ligi, o czym informowaliśmy TUTAJ. Więcej informacji w tym temacie dostępnych jest TUTAJ. Z kolei ESPN Bełchatów sezon 2017/2018 rozgrywek piotrkowskiej B-klasy zakończył na 3. miejscu, a podsumowanie ich występów można przeczytać TUTAJ.

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378441 odwiedzin