Ligowy raport: Rezerwy Astorii mistrzem A klasy

2018-06-29 11:04:19

Ligowy raport: Rezerwy Astorii mistrzem A klasy

Astoria II Szczerców ma za sobą kapitalny sezon. Zespół rezerw szczercowskiego klubu został mistrzem klasy A. Awansu do okręgówki oczywiście nie będzie, bo gra tam pierwszy zespół Astorii, ale brawa i gratulacje się należą. Nieźle w sieradzkiej A klasie poradził sobie jej beniaminek Hetman Rusiec.

* Astoria II Szczerców 50 / [15-5-2] 61:27

Astoria II już jesienią spisywała się znakomicie. Zespół Wiesława Maka rundę zakończył na pozycji wicelidera, ze stratą dwóch punktów do LKS Czarnocin. Wiosna rezerw Astorii była jeszcze lepsza, bo do 23 punktów z jesieni dołożyły 27 i z 50 oczkami wygrały ligę. Wiosną od Czarnocina szczercowianie zdobyli o 6 punktów więcej, wyprzedzając go w tabeli o cztery oczka. Tyle samo co Astoria II, 50 punktów zdobył też LUKS Gomunice, ale Astoria II była lepsza w bezpośrednich meczach (zwycięstwo i remis) i to ona zdobyła tytuł mistrza klasy A.

Do okręgówki awansuje jednak LUKS, bo jak wiadomo Astoria II nie może grać w tej samej lidze, co pierwszy zespół tego klubu. Ale satysfakcja jest duża.

Wiosną rezerwy Astorii nie przegrały meczu, zremisowały trzy razy (o jeden remis więcej niż jesienią) i wygrały osiem spotkań (o jedno więcej niż jesienią). W sumie szczercowianie strzelili w tym sezonie 61 goli w 22 meczach (stracili 27).

Zespół awansować nie może, ale w nowym sezonie kilku piłkarzy na pewno zagra w okręgówce. Ci, najbardziej wyróżniający się dostaną szansę w pierwszym zespole. Zresztą już wiosną kilku piłkarzy wspomagało mającą kłopoty kadrowe pierwszą ekipę Astorii.

707.jpg
fot. Rafał Majchrzak - Hetman Rusiec

* Hetman Rusiec 51 / [15-6-9] 90:61

Dobry sezon ma za sobą także Hetman Rusiec, który gra w okręgu sieradzkim. Po awansie z B klasy uplasował się w środku grupy 2 sieradzkiej klasy A.

- Podchodziliśmy do tego sezonu z dużym dystansem. Nie wiedzieliśmy, jak realnie oceniać siłę poszczególnych drużyn, bo po prostu nigdy z nimi się nie mierzyliśmy - mówi Damian Szczytowski, prezes Hetmana. - Po wygranej w cuglach klasie B, gdzie na wiosnę odnotowaliśmy komplet zwycięstw, zdecydowaliśmy się na jedynie drobne roszady w składzie. Runda jesienna przyniosła nam patrząc po tabeli kompletnie różne wyniki. Na wyjeździe potrafiliśmy urwać punkty czołowej drużynie z Rębieskich, ale też stracić je z przedostatnimi Zapolicami, i to grając większość meczu w przewadze liczebnej - dodaje.

Piąte miejsce po rundzie jesiennej pozwoliło Hetmanowi nakreślić plan, którym było miejsce w górnej połówce tabeli. Te plany jednak mogła pokrzyżować forma zespołu z początku wiosny. Pięć porażek z rzędu na otwarcie było bolesne.

- Przed ostatnią z porażek odbyliśmy "męską rozmowę", która poskutkowała już dobrym meczem przeciwko liderowi z Brodni. Potem przyszła passa siedmiu zwycięstw z rzędu, a do końca sezonu nie przegraliśmy już ani razu. Gdybyśmy obudzili się trochę wcześniej to może moglibyśmy powalczyć o trzecie miejsce, które zresztą zajęła wcale nie lepsza od nas drużyna z Rębieskich, bo zdobyła w starciach z nami tylko jeden punkt - podkreśla prezes Szczytowski. - Generalnie, poziom w naszej lidze jest bardzo zróżnicowany, co widać choćby po naszych wynikach - potrafiliśmy zarówno przegrać mecz 1:9, jak i wygrać 12:1. Ogólnie pada bardzo dużo bramek - u nas było to średnio pięć na mecz, a gdzie indziej nawet więcej. Ciężko też dlatego ocenić jak będzie wyglądał przyszły sezon - jeżeli dobrze go zaczniemy to kto wie, może uda nam się będąc na fali powalczyć o miejsce w ścisłej czołówce?

Ostatecznie Hetman zajął dobrą, szóstą lokatę. 51 punktów i 91 strzelonych goli może budzić uznanie. Dodajmy, że w gr. B sieradzkiej klasy A gra 15 drużyn i rozegrano 30 kolejek, więc okazji do punktowania było więcej niż w odpowiedniku tej ligi w okręgu piotrkowskim, gdzie grała Astoria II.

ZOBACZ LIGOWY RAPORT SEZONU W IV LIDZE

ZOBACZ LIGOWY RAPORT SEZONU W KLASIE OKRĘGOWEJ

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1374935 odwiedzin