Prezes PGE: Większe pieniądze dla GKS? Tylko jak będzie awans

2018-06-28 23:11:21

Prezes PGE: Większe pieniądze dla GKS? Tylko jak będzie awans

PGE GKS Bełchatów nie dostanie więcej pieniędzy od PGE, bo obecnie ma "maksimum przewidziane prawem". Prezes Henryk Baranowski zapowiada jednak, że klub może liczyć na więcej, ale tylko w przypadku awansu do wyższej ligi. Za to w klubie dokonano zmian w składize Rady Nadzorczej.

Henryk Baranowski (na zdjęciu), prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej, który w środę gościł w Bełchatowie przy okazji konferencji "Marka Mistrzów" PGE Skry Bełchatów [więcej TUTAJ], ucina spekulacje na temat zwiększenia finansowanie PGE GKS Bełchatów przez energetycznego giganta, wobec kłopotów finansowych piłkarskiego klubu.

- Jeszcze mamy roczny kontrakt. Mamy podpisaną umowę i ją realizujemy - podkreśla Henryk Baranowski. Szans na zwiększenie finansowania jeszcze przed upływem obowiązującej umowy raczej nie ma. - Sekundujemy GKS i mamy nadzieję, że awansuje do wyższej ligi, a wtedy niewątpliwie finansowanie zostanie zwiększone. Dzisiaj mają absolutnie maksimum przewidziane prawem - podkreśla prezes PGE.

To by było więc na tyle w kontekście spekulacji dotyczących tego, czy tytularny sponsor dorzuci do budżetu klubu więcej pieniędzy, by ten mógł spłacać długi. Przypomnijmy, że o rozmowach na temat zwiększenia finansowania dla GKS z PGE opowiadał poseł Dariusz Kubiak, od ponad dwóch lat zaangażowany w funkcjonowanie GKS, podczas słynnego już spotkania w siedzibie klubu pod koniec maja [więcej TUTAJ]. Poseł zapowiadał, że na początku czerwca miał mieć umówione spotkanie z prezesem Baranowskim właśnie w tej sprawie. Jak sam nam powiedział spotkanie się nie odbyło. Zostało odwołane przez służby prezesa PGE.

Postawie władz PGE w zasadzie trudno się dziwić. Umowa obowiązuje, a PGE GKS postawą sportową nie daje podstaw, by łożyć na klub więcej. 

W środę odbyło się też walne zgromadzenie wspólników GKS Bełchatów SA. Po kilku miesiącach, w których rada nadzorcza spółki nie funkcjonowała, powołano w końcu nowych członków rady nadzorczej. Jej przewodniczącym został Krzysztof Nowak, wicedyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. Członkami rady zostali także Sławomir Buda (związany z oldbojami GKS) i Jacek Krężlik. 

Rada nadzorcza teraz zapozna się ze sprawozdaniem finansowym GKS, a następnie walne zgromadzenie może udzielić bądź nie absolutorium prezesowi (zarząd GKS jest jednoosobowy i stanowi go prezes Wiktor Rydz). Walne zgromadzenie ma się odbyć jutro, tj. w piątek 29 czerwca.

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1149494 odwiedzin