Leworęczny atakujący w Skrze

2017-06-20 19:26:43

Leworęczny atakujący w Skrze

To trzeci siatkarz, którzy w przerwie między sezonami zasilił szeregi wicemistrzów Polski. Po Macieju Muzaju i Jakubie Novotnym to kolejny leworęczny atakujący w klubie z Bełchatowa. Przed wami Szymon Romać!

Urodzony 1 października 1992 roku w Lubinie siatkarz przygodę z tym sportem zaczynał w Cuprumie. Następnie przeniósł się do Ikara Legnica. Jego kolejnymi klubami byli Czarni Radom, znów roczny pobyt w Cuprumie Lubin, dwa lata w Energetyku Jaworzno, dwa lata w Cuprumie oraz w ostatnim sezonie Romać występował w Lotosie Treflu Gdańsk jako gracz wypożyczony.

Jego największe sukcesy w klubie to Mistrzostwo Polski Juniorów zdobyte w 2010 i 2011 roku oraz brązowy medal Ligi Europejskiej w 2015 roku rozgrywany w Wałbrzychu. Ponadto jeśli chodzi o nagrody indywidualne to Romać w 2011 roku został wybrany MVP i najlepszym zagrywającym Mistrzostw Polski Juniorów.

Miejmy nadzieję, że mierzący 196 cm wzrostu i ważący 92 kilogramy siatkarz swoją obecnością w kadrze Skry będzie motywował do jeszcze cięższej pracy doświadczonego Mariusza Wlazłego, który potrzebuje kogoś młodego i utalentowanego, aby ten będąc w dobrej dyspozycji mógł mu zagrozić w walce o wyjściową "szóstkę".

fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1393389 odwiedzin