Dobiegł końca kolejny sezon BALPS. "Posesja" ponownie najlepsza

2018-05-30 17:06:25

Dobiegł końca kolejny sezon BALPS. "Posesja" ponownie najlepsza

Zakończył się kolejny sezon Bełchatowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Tytułu mistrzowskiego broniła "Posesja", która uczyniła to z sukcesem. - To był dla nas bardzo trudny sezon - ocenia Lars Gontarz, zawodnik najlepszej drużyny.

W sezonie 2016/2017 mistrzem BALPS została "Posesja", która wyprzedziła "Mamrot Wilkowyje", "Krokodyli" i "nieKONWENCJONALNYCH". - Przed tym sezonem doszło do nas trzech nowych zawodników. Te rozgrywki to był dla nas bardzo ciężki czas. Przez cały cykl rozgrywek dokuczały nam kontuzje. Dlatego chwała nam za to, że mimo trzeciego miejsca po rundzie zasadniczej, udało nam się powalczyć i osiągnąć sukces - mówi Gontarz.

Rundę zasadniczą wygrali "Zjednoczeni Bełchatów", którzy o punkt byli lepsi od "nieKONWENCJONALNYCH", o dwa "oczka" od "Posesji" i aż o osiem punktów od "Młodych Wilków". W półfinale mistrzowie "Posesja" trudziła się z liderem, lecz ostatecznie pokonała go 2-1, a w decydującym spotkaniu do rozstrzygnięcia potrzebne było aż pięć setów (tie-break 16:14). Finał to dwa zwycięstwa z "nieKONWENCJONALNYMI" (3:0 i 3:1). Trzecie miejsce zajęli "Zjednoczeni", którzy pokonali KWB Bełchatów 3:1 i 3:0.

Zwycięską drużynę tworzyli Lars Gontarz, Paweł Tomczyk, Robert Tomczyk, Piotr Galewski, Rafał Matras, Piotr Płaza, Mateusz Dziechciński, Jakub Dolata, Piotr Organista, Tomasz Mamrot, Artur Jadwiszczak, Kacper Krasoń i Dominik Gontarz.

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1316913 odwiedzin