W Bełchatowie startują Igrzyska osób po transplantacji i dializowanych

2018-05-17 12:44:37

W Bełchatowie startują Igrzyska osób po transplantacji i dializowanych

Największa w Polsce impreza sportowa dla osób po transplantacjach i dializowanych startuje dzisiaj w Powiatowym Centrum Sportu. W ramach igrzysk w Bełchatowie rozegranych zostanie sześć różnych dyscyplin.

Takiej imprezy jeszcze w Bełchatowie nie było. Dzisiaj startują XIII  Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych, które wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Sportu po Transplantacji organizuje Powiatowe Centrum Sportu i Klub Biegaczy Spartakus. Podczas czterodniowej imprezy, oprócz zawodów sportowych w kilku dyscyplinach, przewidziano także dodatkowe atrakcje, jak np. zwiedzanie bełchatowskiej kopalni oraz prelekcję na temat przeszczepiania narządów. Wykład przedstawi prof. dr hab. n. med. Andrzej Chmura, wybitnego specjalistę w dziedzinie transplantologii.

Ceremonio otwarcia igrzysk odbędzie się co prawa w piątek, o godz. 10 na stadionie lekkoatletycznym PCS, ale pierwsze zawody zostaną rozegrane już w czwartek wieczorem. Od godz. 17 w hali sportowej przy ul. 1 Maja oraz w hotelu sport odbędą się zawody tenisa stołowego oraz darta.

586.jpg


Zawody lekkoatletyczne wystartują w piątek o godz. 10.30, zaraz po ceremonii otwarcia. Od godz. 14 na miejskich kortach przy ul. Edwardów ruszy turniej tenisa ziemnego.

W sobotę odbędą się finały turnieju tenisowego (od godz. 9) oraz mistrzostwa pływackie. Początek zawodów na pływalni Sport Hotelu o godz. 15. Natomiast w niedzielę do sportowców-pacjentów będą mogli aktywnie dołączyć mieszkańcy miasta i powiatu. O godz. 9 wystartuje bieg na 5000 m dla zawodników po transplantacji oraz mieszkańców miasta.

Igrzyska odbędą się pod hasłem "Przeszczep to nowe życie". Natomiast "Pomożesz? Bo możesz- masz to w genach" to hasło imprezy towarzyszącej, które odbędzie się w trakcie igrzysk. Na stadionie PCS rozstawiony będzie namiot, w którym wolontariusze Centrum Kształcenia Praktycznego będą prowadzić akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

 

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1424515 odwiedzin