Bełchatowskie zmagania o Puchar Prezesa PGE GiEK S.A.

jupiterZ okazji "Dnia Energetyka 2011" w najbliższy weekend zostanie rozegrany Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., którego organizatorem jest Towarzystwo Sportu i Rekreacji "Jupiter" przy PGE Elektrowni Bełchatów S.A wraz z PGE GiEK S.A. Patronat medialny nad imprezą objął serwis www.BELsport.pl.

Organizatorzy spodziewają się udziału dwuedziestu jeden zespołów, z czego pięć z Bełchatowa: TSiR Jupiter, PGE KWB. PGE Elektrownia, Batis oraz Tom-Sprzęt. Ponadto na boisku rywalizować będzie Oldboy Buczek, Oldboy Baboszewo, Oldboy Zelów, Budimost Płońsk, Elektrociepłownia Rzeszów, Elektrociepłownia Bydgoszcz, Elektrownia Adamów, Elektrownia Konin, Elektrownia Łaziska, Elektrownia Turów, Energiapro Opole, KWB Adamów, KWB Konin, KWB Turów, Elektrociepłownia Zabrze i Policja.

- Na boisku będziemy mogli zobaczyć wielu zawodników w przeszłości lub obecnie grających na wysokim poziomie rozgrywek ligowych w Polsce. W latach ubiegłych w turnieju wziął udział m.in. Sylwester Szkudlarek, Wiesław Mak, Wiesław Berent, Robert Rogan, Romuald Solarek oraz Mariusz Unierzyski - mówi nam Piotr Leszczyński, jeden z organizatorów turnieju.

Impreza rozpocznie się w sobotę, o godz. 9. Wtedy też drużyny zaczną rywalizację w fazie grupowej, która potrwa do 17:45. W niedzielę początek gry przewidziano na 9, a o 12:40 zaczną się spotkania o miejsce 1. i 3.

Harmonogram turnieju:

* Sobota (20.08.2010 r.):


godz. 8:50 - Otwarcie zawodów
godz. 9-13:30 - Rozgrywki eliminacyjne w grupach A i C
godz. 14-17:45 - Rozgrywki eliminacyjne w grupach D i B

* Niedziela (21.08.2010 r.):

godz. 9-10:30 - Rozgrywki 1/8 finału
godz. 11:11:30 - Rozgrywki ćwierćfinałowe
godz. 12:05 - Rozgrywki półfinałowe
godz. 12:40 - FINAŁ i mecz o 3. miejsce
* Bezpośrednio po finale wręczenie nagród i zakończenie turnieju

Wszystkich bełchatowian w tych dniach serdecznie zapraszamy na boiskowe trybuny!