Zjednoczeni lepsi od rezerw, pewna wygrana Omegi

pilka newsIV liga wznawia rozgrywki za miesiąc. Drużyny z powiatu bełchatowskiego szlifują formę w sparingach. Do bełchatowskich derbów doszło w sobotę, gdy rezerwy PGE GKS podejmowały Zjednoczonych. Zwycięstwo zanotowała Omega Kleszczów.

Dwukrotnie przekładano już mecze Zjednoczonych Gmina Bełchatów z pierwszą drużyną PGE GKS Bełchatów z uwagi na zmrożone boisko. Ostatecznie to spotkanie ma się odbyć w niedzielę (godz. 14.30 za halą). Zanim jednak "United" sprawdzą się z pierwszą ekipą PGE GKS, w sobotę rozegrali sparing z rezerwami "Brunatnych".

Mecz lepiej rozpoczęli podopieczni Krystiana Kieracha, którzy dominowali w pierwszych minutach, ale nie potrafili udokumentować tego golem. Świetną okazję miał m.in. Albin Maciejewski. Zjednoczeni przetrwali trudny początek i wyprowadzili trzy piorunujące ciosy strzelając trzy gole w osiem minut. Rozpoczął, któż inny - najlepszy strzelec "United" Konrad Niedzielski, który po podaniu Damiana Grzejdy ukąsił z piętnastu metrów. Sześć minut później po dośrodkowaniu Bartosza Turniaka na 2:0 podwyższył Dominik Cukiernik. Nie minęły dwie minuty, a Zjednoczeni prowadzili już 3:0, po golu testowanego Mateusza Jakubiaka.

zjednoczeni cecot3
Podopieczni Edwarda Cecota pokonali PGE GKS II / fot. Agnieszka Cecot

W drugiej połowie emocji było mniej. W 78. minucie gola dla PGE GKS II zdobył Kacper Banasiak. Dodajmy, że w ekipie rezerw zagrało osiemnastu graczy, w tym Bartłomiej Kondracki, który zdecydował kontynuować karierę w barwach "Brunatnych". Przypomnijmy, że sporo mówiło się, że wiosną może on grać dla Zjednoczonych. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:1. Drugiego gola zdobył dla "United" Cukiernik.

Dla Zjednoczonych Gmina Bełchatów był to trzeci mecz kontrolny w zimowej przerwie. W pierwszym sparingu podopieczni Edwarda Cecota wygrali 3:0 z Rakowem Częstochowa (po golach Bartosza Turniaka i dwóch trafieniach Dominika Cukierinika). W drugim sparingu "United" przegrali z Termami Ner Poddębice 0:1. W najbliższą sobotę piłkarze z gminy Bełchatów mieli zagrać z Widzewem, ale łodzianie odwołali sparing. Zamiast tego "United" zagrają w niedzielę z PGE GKS, o czym już wspominaliśmy na wstępie.

PGE GKS II zagra natomiast w sobotę z Omegą Kleszczów. Będzie to trzeci sparing rezerw. W pierwszym 5:1 wygrali z Wartą Działoszyn.

Omega tymczasem w swoim trzecim sparingu rozbiła Grabkę Grabica z piotrkowskiej klasy okręgowej aż 5:0. Na sztucznym boisku Solparku gole strzeleli Mateusz Jędrzejczyk, Dawid Pałyska z karnego oraz Paweł Kowalski, Piotr Janeczek i Robert Tomesz.

Dla Omegi był to trzeci sparing. Na inaugurację zimowych przygotowań przegrali 0:3 z wiceliderem IV ligi Wartą Działoszyn. Później było lepiej i wygrana ze Stalą Niewiadów 2:0 (gole Szymon Lesiakowski i Robert Tomesz).

Sparowali też piłkarze zelowskiego Włókniarza. Wprawdzie Adrian Olszewski trafił dwa razy, a Kamil Bendkowski raz, ale to było za mało na wicelidera sieradzkiej okręgówki, a właściwie na Łukasza Serafinowicza, który strzelił cztery gole. Orkan Buczek wygrał z Włókniarzem 4:3.

Poniżej wyniki także innych drużyn z powiatu bełchatowskiego.

* PGE GKS II Bełchatów -  Zjednoczeni Gmina Bełchatów 1:4 ( 0:3 )
0:1 Dominik Cukiernik (30')
0:2 Konrad Niedzielski (36')
0:3 Mateusz Jakubiak (38')
1:3 Kacper Banasiak (78')
1:4 Dominik Cukiernik (85')

Skład PGE GKS II: Dawid Kuźma – Bartosz Wrzosek (65' Marcin Szóstakiewicz), Damian Michalski (65' Grzegorz Kowalski), Grzegorz Kowalski (46' Maciej Węglewski), Marcin Szóstakiewicz (46' Mateusz Orski) – Michał Lewandowski (46' Kacper Banasiak), Kacper Szafrański (46' Bartłomiej Banasiak) – Oskar Mazerant (46' Piotr Góralczyk), Dawid Flaszka (65' Hubert Berłowski), Albin Maciejewski (60' Dawid Miedwiediew) – Hubert Berłowski (46' Volodya Papikyan).

Skład Zjednoczonych: Baranowski (65' Znojek ), Kajdanek (46' Wroński), Dolot, Matuszczyk, Raś, Dymek (46' Nowaczyk), Niedzielski (46' zawodnik testowany II), Turniak (46' zawodnik testowany III), Grzejda  (46' Konecki ), zawodnik testowany I (Mateusz Jakubiak) - Cukiernik.

* Omega Kleszczów - Grabka Grabica 5:0 (2:0)
1:0 Mateusz Jędrzejczyk (40')
2:0 Dawid Pałyska (44' karny)
3:0 Paweł Kowalski (56')
4:0 Piotr Janeczek (70')
5:0 Robert Tomesz (85')

* Włókniarz Zelów – GKS Orkan Buczek 3:4 (1:0)
Gole dla Włókniarza: Adrian Olszewski (dwa), Kamil Bendkowski