Grają i zbierają nakrętki dla Amelki

Osiem drużyn, sporo emocji i przede wszystkim bezinteresowna pomoc. Już za tydzień, w hali "Energetyka" odbędzie się I Halowy Charytatywny Turniej Piłki Nożnej "Piłkarze Dzieciom".

Imprezie patronuje m.in. GKS Bełchatów i Centrum Kształcenia Praktycznego, które od dawna zbiera już nakrętki od butelek „Zakręcona pomoc dla Amelki”. 14-letnia Amelia Fronc cierpi na mózgowe porażenie spastyczne czterokończynowe i wodogłowie. Po sukcesie zbiórki nakrętek (udało się zebrać ponad 3 tony) dla chorego Mateusza Więcława, z które chłopak dostał matę rehabilitacyjną, od wielu miesięcy CKP zbiera też nakrętki by zakupić Amelce specjalistyczny pionizator. Zebrano już 2,5 tony zakrętek, a akcja potrwa do czerwca.

Właśnie w ramach pomocy dla Amelii Fronc odbędzie się halowy turniej. Podczas zawodów też będzie można przynieść zakrętki po butelkach plastikowych, które wspomogą akcję. Będą też licytacje. GKS Bełchatów, który jest partnerem turnieju przeznaczył na nie koszulkę (jeszcze z Ekstraklasy), szalik i karnety na mecze. Będzie też można wylicytować karnety na siłownię. Część fantów trafi na licytację na rzecz Fundacji Nauka i Kultura.

Turniej odbędzie się w sobotę, 18 lutego, w sali gimnastycznej Powiatowego Centrum Sportu w ZSP nr 3 ("Energetyk"). Początek zawodów o godz. 8.30. Wstęp jest wolny, ale oczywiście datki na leczenie Amelki będą mile widziane. W zawodach wystartują amatorskie drużyny, które grają w bełchatowskiej lidze amatorskiej, ale też B-klasowa drużyna EBE ESPN, czy drużyny z okolicznych przedsiębiorstw i strażacy z OSP.

Warto kibicować i wesprzeć szczytną akcję.