Brązowe mistrzostwa Polski BKL

PZLAZnakomity występ zanotowali lekkoatleci BKL podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów młodszych w Toruniu. Bełchatowska ekipa przywiozła dwa brązowe medale. Kto je zdobył?

W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny reprezentowało pięcioro lekkoatletów. Spisali się znakomicie plasując się w czołówkach swoich konkurencji. Rewelacyjny start zanotowali Szymon Woźniak i Julia Grzelewska, którzy wracają z krajowego czempionatu z medalami.

hmpj17 wozniak mantyk
Szymon Woźniak z trenerem Łukaszem Mantykiem

Szymon Woźniak startował pierwszego dnia mistrzostw w Toruniu w sprincie na 60 m. W eliminacjach pobiegł w czasie 7,01s. W finale był szybszy o sześć setnych. 6,95 to jego nowy rekord życiowy, który dał mu brązowy medal. Dla niego to już trzeci brązowy medal mistrzostw Polski. W ubiegłym roku był trzeci w mistrzostwach kraju zarówno w hali, jak i na otwartym stadionie.

Drugi brąz w młodszej kategorii U-18 (juniorzy młodsi) zdobyła Julia Grzelewska. To jej wielki osobisty sukces, bo po ciężkiej kontuzji wróciła do sportu. W trójskoku uzyskała rekord życiowy - 11.30 m.

- Dla Julii to debiut na tak dużej imprezie, tym bardziej ten medal to fenomenalne osiągnięcie - komentuje trener zawodniczki Łukasz Mantyk. - Jeszcze rok temu Julia nie miała w głowie skakania po drugiej operacji zerwanej łękotki w kolanie. Ale wróciła zdeterminowana zostając medalistką mistrzostw Polski - podkreśla trener.

 mantyk o grzelwskiej

"Uwielbiam tę dziewczynę. Wróciła zdeterminowana, ambitna na każdym treningu, systematyczna i jej upór w dążeniu do celu jest mega wielki. Fajnie że życie czasem jest sprawiedliwe i wynagradza w taki sposób. Zasługiwałaś na to Julka swoją wielka pracą aż troszkę łza w oku się zakręci" - napisał na swoim Facebookowym profilu trener Mantyk.

Nie zawiedli też inni. Tuż za podium w biegu na 1000m uplasował się junior młodszy Mateusz Pawlak, który świetnie technicznie poprowadził bieg uzyskując rekord życiowy (2:36,40), lepszy o trzy sekundy. - Bardzo mało zabrakło do medalu, ale pozwala to uwierzyć Mateuszowi w siebie - podkreśla trener. - Na mistrzostwa przyjechał z 22. wynikiem na listach krajowych, a wywalczył czwarte miejsce. To rewelacja! - komentuje Mantyk.

Juniorka Julia Lis w eliminacjach biegu na 60m uzyskała 8,24s, co dało jej awans do finału B. Tam uzyskała identyczny czas, zajmując 14. miejsce w zawodach. Dodajmy, że Julia Lis to także rekonwalescentka. Po zerwanych więzadłach w kolanie wróciła zdeterminowana by pojechać na najważniejszą imprezę sezonu zimowego.

Pechowo w trójskoku juniorek (U-20) zaprezentowała się Weronika Kasznicka. Spaliła dwie pierwsze próby i w trzeciej starała się nie popełnić błędu. Skok na tzw. "zaliczenie" wykonała wyraźnie sprzed belki, co odebrało jej centymetrów w ostatecznym rezultacie. Odległość 10,98 m dała jej 11. miejsce w konkursie.

Wyniki ekipy BKL:

III miejsce - Szymon Woźniak 60m - 6,95s - rekord życiowy - junior
III miejsce - Julia Grzelewska trójskok - 11,30m - rekord życiowy- juniorka młodsza
IV miejsce - Mateusz Pawlak 1000m - 2,36:40 - rekord życiowy- junior młodszy
XI miejsce - Weronika Kasznicka trójskok - 10,98m juniorka
XIV miejsce - Julia Lis 60m - 8,24s - najlepszy wynik w sezonie - juniorka