Medale młodziczek na torze

Tor Lodz 19 08 2011 001W Łodzi rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików na torze tamtejszego Społemu. Z dobrej strony pokazały się zawodniczki LKS Stomil Bełchatów.

jankiewicz tor MP16 2Weronika Jankiewicz zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski elity w kolarstwie szosowym. Wychowanka LKS Stomil Bełchatów stanęła na podium konkurencji madison. Obecnie bełchatowianka reprezentuje barwy grupy Planet X BOGO Szczecin.

dsc 5079W niedzielę już po raz 42. rozegrano w Bełchatowie Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Memoriał Henryka Łasaka. Na starcie stanęli młodzi kolarze, nie tylko rodzimi, ale także z Białorusi i Czech. Zawodnicy i zawodniczki zaczynali zawody w słońcu, a kończyli w strugach deszczu, co zaowocowało m.in. kraksami.

W niedzielę, 21 sierpnia już po raz 42. odbędzie się w Bełchatowie Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Memoriał Henryka Łasaka. To najstarsza kolarska impreza rozgrywana w Bełchatowie. Tradycyjnie „Łasak” przewidziany jest dla młodych kolarzy, a start i metę zlokalizowano na rynku w Grocholicach.

dsc 2835Kamil Gradek z grupy Verva ActiveJet wygrał 40. Jubileuszowy Ogólnopolski Wyścig Kolarski o "Wielką Nagrodę Bełchatowa" i Puchar Prezydenta Bełchatowa. Trzecie miejsce zajął bełchatowianin Artur Detko z grupy Domin Sport. Na trasie rywalizowali też młodzicy, a cały wyścig oglądał m.in. Jan Krawczyk, pierwszy, historyczny zwycięzca wyścigu sprzed 40 lat.

40 WNB logoJuż jutro, 9 lipca 2016 roku na szosach Bełchatowa i gminy Bełchatów odbędzie się jubileuszowa, czterdziesta edycja Ogólnopolskiego Wyścigu o „Wielką Nagrodę Bełchatowa”. Będzie ciekawie i dla kolarzy i dla kibiców, bowiem organizatorzy postanowili godnie uczcić jubileuszową edycję wyścigu.