Przesądziła ostatnia akcja

Z połowicznym szczęściem zagrały swoje pierwsze dwa lutowe spotkania koszykarki MUKS Bełchatów. Liderki swojej grupy pokonały najpierw Basket Stryków, by przegrać w niedzielę jednym koszem z Basket Głowno.

Po trzynastu kolejkach koszykarki MUKS mają taki sam dorobek punktowy oraz bilans gier co PTK Pabianice (po 24 pkt., 11-2). Na początku lutego bełchatowianki wygrały wysoko na wyjeździe z TK Basket Stryków 70:35, by w niedzielę już we własnej hali przegrać z Alles Basket Głowno 67:69. Również w pierwszym spotkaniu zawodniczki z Głowna były lepsze od MUKS-u (47:64).

muks strykow 10.2016

Po trzech kwartach rywalki prowadziły w Bełchatowie 45:52, po czym na początku ostatniej odsłony gry powiększyły przewagę o cztery "oczka" (45:56). MUKS próbował jeszcze gonić, a na kilka minut przed końcem do rówieśniczek tracił osiem punktów (59:67). Wydawało się, że jest już po meczu, ale pogoń gospodyń i punkty Magdaleny Ressel oraz Wiktorii Warneckiej sprawiły, że był remis 67:67! Jednak w ostatniej akcji meczu trafiła Maria Grudzień i Głowno wygrało 67:69.

W tym miesiącu podopieczne Wojciechowskiego zagrają jeszcze z Ósemką Skierniewice, a na początku marca z Widzewem Łódź i PTK Pabianice. Dwie ostatnie kolejki to mecze z KKS Kutno oraz Basket Aleksandrów Łódzki.

* MUKS Bełchatów - Alles Basket Głowno 67:69 (18:19, 16:21, 11:12, 22:17)

MUKS Bełchatów: Magdalena Ressel (9 pkt.), Tatiana Nowicka (8), Maja Madej, Natalia Nowakowska (5), Wiktoria Warnecka (27), Julia Poszepczyńska, Aleksandra Telążka, Julia Kowalska (6), Patrycja Cieślak (12), Anna Iwanus

* TK BASKET Stryków - MUKS Bełchatów 35:70 (4:17, 14:19, 11:20, 6:14)

MUKS Bełchatów: Magdalena Ressel (7 pkt.), Tatiana Nowicka (13), Alicja Grześkowiak, Natalia Nowakowska, Wiktoria Warnecka (23), Julia Poszepczyńska (4), Laura Kubik, Aleksandra Telążka, Julia Kowalska (12), Patrycja Cieślak (6), Anna Iwanus