Historyczny sukces RCB w Sosnowcu

2018-04-20 21:14:21

Historyczny sukces RCB w Sosnowcu

RCB wzięło udział w IX turnieju o Puchar Polski Rugby 7, którego organizatorem był klub Koliber Sosnowiec. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym, ponieważ wstępnie w zawodach udział miało wziąć sześć drużyn, ale z powodu nieobecności klubu Rugby Wrocław do rywalizacji przystąpiło pięć ekip.

To właśnie wrocławianie mieli być pierwszym turniejowym rywalem bełchatowian, ale tu plany się pokrzyżowały, bo z powodu ich nieobecności zawodnicy RCB musieli czekać na kolejny mecz niespełna godzinę.

W pierwszym pojedynku zawodnicy z Bełchatowa spotkali się z drużyną Husar Bolesławiec i był to dla nich nie najlepszy początek, ponieważ odnotowali porażkę 0:28. Nasi rugbiści rozkręcali się jednak z meczu na mecz i w kolejnym starciu z Rugby Club Częstochowa było już o wiele lepiej, bo wygrali 21:5. Trzecim pojedynkiem w tym turnieju było starcie z gospodarzem zawodów, Koliberem Sosnowiec. To starcie zakończyło się wynikiem 42:0. Ostatni pojedynek turnieju bełchatowianie wygrali 27:5, a ich rywalem byli Czarni Bytom. Wyniki te spowodowały, że po raz trzeci w historii klubu bełchatowianie mogli się cieszyć ze zdobycia drugiego miejsca w turnieju o Puchar Polski Rugby 7. Kolejnym sukcesem, jaki wiązał się z tym wynikiem, był awans RCB na historyczną, trzecią pozycję w tabeli Pucharu Polski Rugby 7. - Podczas dziesięcioletniego istnienia Rugby Club Bełchatów w tej klasyfikacji nie było jeszcze tak wysoko - podkreśla Paweł Tomczuk, grający szkoleniowiec RCB. TUTAJ znajdziecie klasyfikację Mistrzostw Polski Seniorów w Rugby 7, Pucharu Polski Rugby 7 i łączną klasyfikację punktową podsumowującą te rozgrywki.

Poza udziałem Rugby Club Bełchatów w turnieju w Sosnowcu, reprezentanci bełchatowskiego klubu byli także obecni na meczu Ekstraligi rozgrywanym w Gdańsku pomiędzy tamtejszą Lechią, a KS Budowlanymi Łódź. W zespole gości wystąpił zawodnik RCB, Łukasz Walczak oraz zawodnicy wypożyczeni do klubu z Bełchatowa: Islam Rudenko oraz Tomasz Janowski. To spotkanie zakończyło się jendak wysoką wygraną gdańskiej Lechii 66:0.

Skład RCB: Mateusz Bilicki, Mateusz Kowalewski, Mateusz Sadłecki, Michał Sadłecki, Jakub Pabich, Jakub Michałowski, Patryk Pęcina, Kamil Kołaciński, grający trener Paweł Tomczuk.

Komplet wyników:

RCB - Husar 0:28
Czarni - Koliber 38:0
RCC - RCB 5:21
Koliber - Husar 0:40
Czarni - RCC 48:0
Koliber - RCB 0:42
Husar - Czarni 33:0
RCC - Koliber 43:0
Czarni - RCB 5:24
RCC - Husar 0:48

Klasyfikacja końcowa:

1. Husar Bolesławiec
2. Rugby Bełchatów
3. Czarni Bytom
4. RC Częstochowa
5. Koliber Sosnowiec

fot. Rugby Club Bełchatów / Facebook

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 731158 odwiedzin