Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Domiechowicach najlepsi w siatkarskiej rywalizacji

2018-04-18 01:05:43

Pięć reprezentacji szkół podstawowych wzięło udział w Mistrzostwach Gminy Bełchatów w siatkówce w kategorii chłopców. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym", a w ostatecznym rozrachunku najlepsi okazali się uczniowie z Domiechowic.

O tym kto zwycięży w całym turnieju zadecydował bezpośredni pojedynek Domiechowic z Janowem. Po bardzo zaciętym boju to ci pierwsi zwyciężyli 26:24 i tym samym przypieczętowali wygraną w całym turnieju. Na najniższym stopniu podium uplasowali się chłopcy z Kurnosa Drugiego. - Poziom rywalizacji był w miarę równy, a mnie cieszy to, że moi uczniowie w miarę pewnie wygrali większość swoich spotkań - mówi Dawid Ciupiński, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Domiechowicach. - Najbardziej na pierwsze miejsce zasłużyły Domiechowice, bo my popełnialiśmy dużo prostych błędów - podkreśla z kolei Wiktor Retkiewicz, który reprezentował Szkołę Podstawową w Kurnosie Drugim.

Dla najlepszych przygotowano pamiątkowe medale i nagrody w postaci piłek do siatkówki. - Kolejny turniej za nami, a jako, że gmina Bełchatów piłką siatkową stoi to my staramy się tą dyscyplinę sportu jak najlepiej propagować - tłumaczy Władysław Błoch z Centrum Kultury i Sportu Gminy Bełchatów.

Klasyfikacja końcowa:

1. Domiechowice
2. Janów
3. Kurnos Drugi
4. Łękawa
5. Dobrzelów

Więcej szczegółów odnośnie turnieju znajdziecie w materiale wideo przygotowanym przez gminę Bełchatów:

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 611307 odwiedzin