[VIDEO] MPJ 2018: Trzech siatkarzy Skry z nagrodami. MVP dla Sawickiego

2018-04-16 18:48:42

[VIDEO] MPJ 2018: Trzech siatkarzy Skry z nagrodami. MVP dla Sawickiego

Trzej siatkarze nowych mistrzów Polski juniorów - EKS Skry Bełchatów - zostali wyróżnienia nagrodami indywidualnym. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano kapitana "Energetycznych", jedynej niepokonanej drużyny w turnieju, Mikołaja Sawickiego.

- Spełniliśmy swoje marzenia. Każdy z nas o to walczył, wylewając siódme poty na treningach - przekonuje Sebastian Adamczyk, którego wybrano najlepszym blokującym mistrzostw. Tytuł "najlepszego rozgrywającego" przypadł Wiktorowi Nowakowi. Każdy z nich otrzymał także "Siatkarskie skrzydła 2018", które symbolizują również specjalny program wspierający najbardziej utalentowanych siatkarskich juniorów w kraju, utworzony przez Red Bull i PZPS.

- Podczas zawodów wyłonione zostały grupy wybijających się graczy na każdej z pozycji na boisku. Przez kolejne miesiące zawodnicy ci, dzięki wsparciu Red Bulla, zostaną otoczeni dodatkową opieką, w tym głównie testami i badaniami medycznymi (wydolność, mobilność, psychomotoryka). Na ich podstawie otrzymają szczegółową analizę własnych parametrów fizjologicznych i mentalnych, w oparciu o którą zawodnik czy zawodniczka, wspólnie ze sztabem szkoleniowym PZPS, może określić wytyczne do osobistych obszarów rozwoju - informuje PZPS.

Wdrożenie tych planów, zarówno na letnich zgrupowaniach kadry, jak i w późniejszym okresie przez zawodnika, ma szansę pomóc w intensywniejszym "rozwijaniu skrzydeł" młodych polskich siatkarzy i siatkarek, którzy będą stanowić trzon juniorskich reprezentacji kraju. Cieszy fakt, że wśród nich są także przedstawiciele mistrzów Polski z Bełchatowa! Więcej o tym sukcesie pisaliśmy TUTAJ.

fot. Piotr Sumara / Polski Związek Piłki Siatkowej

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 780122 odwiedzin