Futbolowe podsumowanie regionu #23

2018-04-16 18:28:43

Wiele bramek padło w spotkaniach z udziałem naszych drużyn, najwięcej bo aż 10 w spotkaniu KS Grocholice Bełchatów. Bolesną lekcję seniorskiego futbolu otrzymali młodzi gracze rezerw PGE GKS Bełchatów, którzy w okrojonym składzie przegrali 1:7. Hit A-klasy dla Astorii II Szczerców!

Formy z początku rundy wiosennej (siedem punktów w trzech meczach) szuka Omega Kleszczów, która kolejny mecz przegrała 0:1. Tym razem zawodnicy Marcina Zimocha ulegli Zjednoczonym Stryków, a słabszy okres spowodował, że spadli z 7 na 12 lokatę w tabeli. W dalszym ciągu z góry na swych kolegów spoglądają piłkarze Włókniarza Zelów, którzy pokonali 3:1 rezerwy Pelikana Łowicz. Po raz kolejny do siatki trafiali bracia Jakub i Norbert Dregierowie.

Zaskakuje wysoka porażka rezerw PGE GKS w Kwiatkowicach, gdzie tamtejszy LKS wygrał aż 7:1! Młody zespół Piotra Bajdziaka udał się na to spotkanie w zaledwie 13-osobowym składzie, a do tego w przerwie boisko z powodu urazu musiał opuścić bramkarz Szymon Malicki. Zastąpił go zawodnik z pola, Mikołaj Kotowski i musiał aż pięciokrotnie wyciągać piłkę z siatki. "Brunatni" w najbliższej kolejce dopiszą sobie trzy punkty, ponieważ mieli zagrać ze Zjednoczonymi Bełchatów, ale ten klub wycofał swą seniorską drużynę z rozgrywek.

Zaskakująca porażka Astorii Szczerców, która przegrała z Czarnymi Rozprza 0:1 po golu w 44. minucie. Ta strata punktów sprawia, że liderujący RKS Radomsko powiększył przewagę nad drużyną Marka Przybyła do siedmiu "oczek". Humory za to dopisują w szczercowskiej "dwójce", która wygrała w meczu na szczycie A-klasy. Tam Astoria II zwyciężyła w Grabicy, gdzie przyszło jej zagrać z dotychczasowym liderem Grabką. Do przerwy nasz przedstawiciel prowadził już 2:0 po trafieniach Sebastiana Galewskiego i Konrada Wańdocha. Po przerwie padł kontaktowy gol dla gospodarzy, ale niecałe 10 minut później sytuację uspokoił Galewski. Grabka jeszcze raz cieszyła się z gola, ale padł on w 90. minucie i było już za późno by ugrać coś więcej.

W sieradzkiej A-klasie czwartą porażkę z rzędu notuje Hetman Rusiec, który ponownie ledwie zbiera kadrę i przegrywa w Goszczanowie 5:0. Dodatkowo znów los nie oszczędził naszego "rodzynka", ponieważ Marek Kozioł zakończył mecz z rozwalonym łukiem brwiowym. Popisy strzeleckie oglądaliśmy za to w B-klasie, gdzie ESPN Bełchatów i KSG pokonały swoich przeciwników strzelając im łącznie aż 14 goli! W "Grocholicach", gdzie przyjechała Warta Pławno, festiwal strzelecki zakończył się wynikiem 9:1. Królem polowania był Łukasz Kołodziej, autor hat-tricka. ESPN rozstrzelał Pioniera Baby 5:0 i nadal jest drugi w tabeli, tracąc sześć "oczek" do KS Niedośpielin. Ponownie w roli pokonanych z boiska schodziła Alfa Kleszczów, którą pokonała 3:2 równie słabo dysponowana Victoria Woźniki. - Czeka mnie dużo pracy, ale jestem dobrej myśli. Jest materiał ludzki na dobrą drużynę, tylko należy ich dobrze poukładać - przekonywał ostatnio opiekun "Alfiorzy", Marcin Szymak.

IV liga, gr. łódzka (22. kolejka):
* Omega Kleszczów - Zjednoczeni Stryków 0:1 (0:1)

Omega: Wiśniewski - Roczek, Grzywiński (83’ Pieniążek), Pałyska, Niedbała, Saternus (65’ Ociepa), Paweł Kowalski, Serafin (65’ Lesiakowski), Janeczek (65’ Konecki), Krzysztof Kowalski, Barański

* Włókniarz Zelów - Pelikan II Łowicz 3:1 (2:0)
bramki dla Zelowa: Norbert Dregier (rzut karny), Albin Maciejewski, Jakub Dregier

Włókniarz: Wnuk - Ratajczyk, Rosiak (65’ Danecki), Bendkowski, Łucki, Kaliski, Raś (71’ Bednarek), Boczkiewicz, Maciejewski (80’ S. Krajda), N. Dregier, J. Dregier

* LKS Kwiatkowice - PGE GKS II Bełchatów 7:1 (2:1)
gol dla GKS II: Kacper Wojtczyk

GKS II: Malicki (46’ Kotowski) - Pędziwiatr, Szafrański, Góralczyk, Lewandowski, Siewiera (64’ Jasiński), Imiołek, Stolarczyk, Szyszkowski, Wojtczyk, Berłowski

* Zjednoczeni Gmina Bełchatów - Stal Niewiadów 0:3 (walkower)

(4. Włókniarz Zelów 40 [13-1-8] 45:33; 12. Omega Kleszczów 31 [9-4-9] 42:41; 15. GKS II Bełchatów 24 [7-3-12] 43:59; 18. Zjednoczeni Bełchatów 0 [0-0-22] 4:153; (kolejno: miejsce w tabeli, drużyna, punkty [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (17. kolejka):
* Czarni Rozprza - Astoria Szczerców 1:0 (1:0)

Astoria: Piernicki - Landowski, Stępnik, Boruń, Opyd (60’ Pietkiewicz), Siewiera (75’ Koch), Bogucki (70’ Matysiak), Drągowski (75’ Koch), Świętczak, Kowalski, Skała

* Omega II Kleszczów - Zapał Krzętów 2:1 (1:0)
bramki dla Omegi II: Damian Bisaga Łukasz Roczek

Omega II: Zientarski - Brożyna, Miara, Ł. Roczek, Jędrzejczyk, Pieniążek (46’ Trajdos), Ociepa, Bisaga, Kurzynoga, Konecki (26’ Szczepanek), Sowała

(2. Astoria Szczerców 38 [12-2-2] 43:14; 8. Omega II Kleszczów 22 [6-4-6] 32:27)

A klasa, gr. Piotrków Tryb. II (15. kolejka):
* Grabka Grabica - Astoria II Szczerców 2:3 (0:2)
bramki dla Astorii II: Sebastian Galewski (x2), Konrad Wańdoch

Astoria II: Mielczarek - P. Siewiera, Galewski, Rojszczak, K. Siewiera, Stępnik, Matysiak, Rudzki, Piersa, Barasiński, Wańdoch

(1. Astoria II Szczerców 30 [9-2-3] 35:20)

A klasa, gr. Sieradz II (20. kolejka):
* GKS Goszczanów - Hetman Rusiec 5:0 (3:0)

Hetman: Bednarek - Matynia, Koziara, Kozioł (65’ Dziedzic), Ławniczek - Stępień, Studziński, Wojciechowski, Witczański, Uciński - Ochocki

(10. Hetman Rusiec 25 [7-4-8] 52:49)

B klasa, gr. Piotrków Tryb. II (15. kolejka):
* KS Grocholice Bełchatów - Warta-Carbo Pławno 9:1 (3:0)
bramki dla KSG: Łukasz Kołodziej (x3), Piotr Raś (x2), Paweł Stępień (x2), Paweł Jasiński (rzut karny), Marceli Schabowski

KSG: Pacha - Chmielewski, Michalak (80’ Wypych), Łuszcz (42’ Łuszczyński), Kowalski (62’ Stępień), Castaneda-Zając, Dylak, Raś, Jasiński, Marceli, Kołodziej

* Pionier Baby - ESPN Bełchatów 0:5 (0:2)
bramki dla ESPN: Konrad Krawczyk (x2), Karol Szklarski, Filip Śliwinski (rzut karny), Adam Stawikowski

ESPN: Kędzierski - Piechowicz, Stasiak, Śliwiński, Wojtczyk (70’ Dziubich), Włoch, Szklarski, Krawczyk, Kamil Saktura (62’ Stawikowski), Więcław (78’ Zagórski), Frąckowicz

* Victoria Woźniki - Alfa Kleszczów 3:2 (3:1)
bramki dla Alfy: Łukasz Błasiński, Sebastian Michalczyk

Alfa: Sukiennik - Baryła (20’ Dudziński), Tarkowski, Błasiński, Jędrysiak, Mularczyk, Bębnowski (46’ R. Klewin), Michalczyk (80’ M. Klewin), Zbies (75’ Bujacz), Sobociński (65’ Wolski)

(2. ESPN Bełchatów 34 [11-1-2] 58:18; 4. KS Grocholice Bełchatów 29 [9-2-3] 43:23; 10. Alfa Kleszczów 9 [2-3-9] 17:41)

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 391996 odwiedzin