Natalia Krześlak najlepsza spośród juniorek młodszych w pierwszym wyścigu sezonu

2018-04-15 23:09:46

Natalia Krześlak najlepsza spośród juniorek młodszych w pierwszym wyścigu sezonu

Trzy zawodniczki klubu LSKK Bełchatów na inaugurację sezonu wzięły udział w wyścigu kolarskim MTB o Puchar Ziemi Leżajskiej, który odbył się w Tarnogórze. W kategorii juniorek młodszych najlepsza okazała się Natalia Krześlak.

Była to pierwsza rywalizacja na szosie w nowym sezonie. - To nie jest nasza specjalizacja - mówi Stefan Piasecki, trener LSKK Bełchatów. - Mimo tego i tak jestem zadowolony z tego co zaprezentowały dziewczyny - dodaje.

Oprócz zwycięstwa Natalii Krześlak w kategorii juniorek młodszych dobre wyniki osiągnęły dwie pozostałe zawodniczki. W rywalizacji juniorek 3. pozycję zajęła Karolina Stępień, a 5. miejsce w tej samej kategorii zajęła Patrycja Hałubińska, która mimo kłopotów zdrowotnych stanęła na starcie i przejechała całą trasę.W trakcie wyścigu odbyła się również eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, ale jej wyniki są nieznane, ponieważ wszystko zależy od tego ile punktów zgromadzą rywalki młodej kolarki. - Trasa była przygotowana bardzo dobrze, a ja skupiłam się na "przepaleniu nogi" i dobrej zabawie. Wynik końcowy pokazuje, że swoją robotę wykonałam prawidłowo. Ta wygrana pozwala mi czerpać dużo radości - relacjonuje Natalia. - Teraz czekają mnie egzaminy gimnazjalne do których się przygotowuję, a więc nie ukrywam, że będzie to dla mnie ciężki okres więc tym bardziej jest mi potrzebna pozytywna energia - dodaje Krześlak.

Udany początek sezonu jest jednak wynikiem dobrze przepracowanego okresu przygotowawczego przez podopieczne Stefana Piaseckiego. - Zrealizowaliśmy wszystkie swoje założenia w przygotowaniach do tego sezonu. Zorganizowaliśmy kilkudniowe zgrupowanie, a także wybraliśmy się w okolice Kielc, gdzie dwa weekendy przeznaczyliśmy na szlifowanie formy - przekonuje Piasecki.

Mówiąc o celach na najbliższy sezon trener LSKK Bełchatów nie ukrywa, że interesują go tylko i wyłącznie lepsze wyniki niż te, które osiągnięte zostały w poprzednim sezonie. - Zawsze trzeba mierzyć wyżej, a nie niżej - podkreśla Piasecki.

fot. LSKK Bełchatów / Facebook

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 780194 odwiedzin