Bełchatów ma wicemistrza Polski w maratonie 42 km w nordic-walking

2018-04-15 18:31:08

Bełchatów ma wicemistrza Polski w maratonie 42 km w nordic-walking

Dwie osoby z Bełchatowa reprezentowały nasz region na Mistrzostwach Polski w nordic walking. Krzysztof Marczak wywalczył wicemistrzostwo kraju w maratonie 42 km, a Anna Motyl zajęła 4. miejsce w sztafecie. W ramach patronatu honorowego starosta bełchatowski ufundował zawodnikowi kijki, które możemy dziś nazwać mistrzowskimi.

W Jastrowie odbyły się V Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Maratonie oraz VII Sztafetowe Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Maratonie. Zawodnicy, reprezentujący powiat bełchatowski, tj. Anna Motyl i Krzysztof Marczak należą jednocześnie do kadry Nordic Walking Poland. Dla pana Krzysztofa, który tą aktywnością sportową zajmuje się dopiero od roku, udział w maratonie i jego ukończenie był marzeniem. Marzenie poparte treningami i hartem ducha zaowocowało srebrnym medalem. Krzysztof Marczak przemaszerował z kijkami 42 km w czasie 5:19:08.20. Jak mówi, czuje się szczęśliwy i dumny z powodu tego sukcesu. Na najbliższe tygodnie i miesiące planuje kolejne rywalizacje. Udział pana Marczaka w zawodach objęty był patronatem Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego. Zawodnikowi ufundowano dwie pary kijków.

Anna Motyl brała w Jastrowie udział w sztafecie 4 X 10,5 km. Jej team zajął 4. miejsce. Ogólnie kadra Nordic Walking Poland zdobyła łącznie 7 pucharów i była najlepszą drużyną na mistrzostwach.

Jeszcze w kwietniu planowany jest start w Pucharze Europy Nordic Walking (Mińsk na Białorusi), a następnie Mistrzostwach Świata w Mosinie k. Poznania, a także udział w marszach charytatywnych i regionalnych.

fot. www.powiat-belchatowski.pl

Artykuł dodał: Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Bełchatowie

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 736039 odwiedzin