Pozytywny powrót PGE GKS w derbach województwa. Odrobili dwie bramki

2018-04-15 00:09:08

Dwie różne połowy obejrzało w sobotnie popołudnie ponad 3 tysiące widzów zgromadzonych na stadionie przy ul. Sportowej podczas meczu 26. kolejki 2 ligi pomiędzy PGE GKS Bełchatów i ŁKS Łódź. Zgodnie z oczekiwaniami derby województwa łódzkiego przyniosły spore emocje.

Jeszcze dobrze się mecz nie rozpoczął, a już na prowadzenie wyszli łodzianie, którzy wykonywali rzut różny i piłkę z najbliższej odległości do bramki „Brunatnych” wbił Kamil Juraszek. Dalszy ciąg pierwszej połowy niestety także należał do gości, którzy nie pozwalali gospodarzom na rozwinięcie skrzydeł. Co więcej, to drużyna ze stolicy województwa przeważała i jeszcze dwukrotnie zagroziła Pawłowi Lenarcikowi. W 39. minuta bełchatowianie ponownie stracili gola po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową uderzył Juraszek i zaskoczył golkipera GKS, bo futbolówka wpadła silnym lobem za jego plecy. Bełchatowianie razili brakiem płynności, a częste faule zakończyły się dwiema żółtymi kartkami.

Po zmianie stron długo obraz gry się nie zmieniał i wydawało się, że najciekawsze rzeczy dzieją się na trybunach, gdzie kibice „Brunatnych” i „Rodowitych” zaprezentowali znakomite oprawy. Na szczęście również piłkarze doszli do głosu. W 64. minucie po akcji z pierwszej piłki Patryk Rachwał zagrał w pole karne do Bartłomieja Bartosiaka a ten huknął lewą nogą w kierunku bramki ŁKS zdobywając kolejnego pięknego gola w swojej karierze. Po kilkunastu minutach większe zagrożenie stworzył Emile Thiakane, który silnie dośrodkował w pole karne, ale Piotr Giel w trudnej pozycji nie miał szans na przełamanie. W 87. minucie Thiakane niezwykle dynamiczny rajd zakończył świetną asystą do Dawida Flaszki. Gol na wślizgu i remis 2:2! Na więcej poważnych sytuacji obu ekipom zabrakło już czasu i pierwszy od 6,5 roku mecz z ŁKS Łódź przy Sportowej zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

Już w środę drużyna PGE GKS Bełchatów zagra na wyjeździe zaległy mecz z Siarką Tarnobrzeg.

PGE GKS Bełchatów - ŁKS Łódź 2:2 (0:2)
0:1 - Kamil Juraszek 2’
0:2 - Kamil Juraszek 39’
1:2 - Bartłomiej Bartosiak 64’
2:2 - Dawid Flaszka 88’

PGE GKS: Paweł Lenarcik - Marcin Sierczyński, Filip Kendzia, Mariusz Magiera, Marcin Ryszka - Patryk Rachwał, Patryk Janasik (86’ Łukasz Pietroń) - Marcin Garuch (62’ Émile Thiakane), Dawid Flaszka (90’ Damian Michalski), Bartłomiej Bartosiak (86’ Krystian Peda) - Piotr Giel

Żółte kartki: Rachwał, Bartosiak, Ryszka, Flaszka (PGE GKS)
Sędziował: Piotr Urban (Warszawa)