MPJ 2018: Komplet grupowych zwycięstw Skry. Czas na półfinał

2018-04-13 20:00:22

Z kompletem zwycięstw - jako jedyni - juniorzy EKS Skry Bełchatów zakończyli fazę grupową trwającego turnieju finałowego Mistrzostw Polski. Trzeciego dnia turnieju bełchatowianie pokonali Dafi Społem Kielce, choć trener do gry posłał zawodników rezerwowych.

Pierwsza odsłona meczu mogła być dużym zaskoczeniem, ponieważ rywale którzy nie wygrali jeszcze meczu, przez długi czas prowadzili z żółto-czarnymi bardzo wysoko - 2:8, 12:16 czy 15:21. Na ostatnim etapie seta bełchatowianie odrobili część strat, ale ulegli 21:25. Był to set, w którym zawodnicy Radosława Kolanka notowali najniższą skuteczność w ataku (25 proc.).

W kolejncyh setach nie schodzili poniżej 50 proc., a ponadto grali coraz lepiej blokiem. Przełożyło się to od razu na wynik, ponieważ "Energetycy" wygrywali kolejne trzy odsłony. Tego dnia na boisku w koszulkach Skry przebywali głównie zawodnicy rezerwowi, ponieważ np. grą kierował Maciej Kurnicki, a w ataku bardzo dobrze spisywał się Antoni Piotrowski. Swą krótką obecność mocno zaznaczył Wiktor Nowak, który posłał dwa asy serwisowe i dwukrotnie zablokował rywala.

Teraz przed juniorami z Bełchatowa półfinał, w którym przyjdzie im zagrać z drugą drużyną grupy A - AKS V LO Rzeszów (godz. 18:30). W drugim półfinale najlepszy team gr. A Metro Warszawa zmierzy się z Gwardią Wrocław (godz. 16). Ekipom z miejsc 3-4 fazy grupowej pozostaje walka o miejsca 5-8. - Nie czujemy presji. Pokonaliśmy wiele mocnych zespołów m.in. z Bydgoszczy, Łodzi. Walczyliśmy jak równy z równy z Warszawą. Walczymy o medale. Mam nadzieję, że uda się nam zdobyć ten upragniony złoty - powiedział cytowany przez serwis PZPS.pl Marcin Marciniak, zawodnik EKS Skry.

EKS Skra Bełchatów - Dafi Społem Kielce 3:1 (21:25, 25:22, 25:17, 25:15)

EKS Skra: Kurnicki, Piotrowski, Hoszman, Antosiewicz, Węgrzyn, Paszkiewicz, Stąsiek (libero) oraz Nowak, Klat, Bak, Marciniak, Filipek, Jagiełło

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 542881 odwiedzin